مذاکرات تغییرات اقلیمی بن کشورهای ثروتمند به خیانت متهم شدند

مذاکرات تغییرات اقلیمی بن کشورهای ثروتمند به خیانت متهم شدند

آبیاری: نشست جهانی تغییرات اقلیمی در شهر ˮبنˮ آلمان در حالی وارد آخرین روز خود شده که کشورهای ثروتمند به ˮخیانتˮ به جهان درحال توسعه متهم شده اند و این دو هفته مذاکرات با نزاع و رنجش بین کشورهای ثروتمند و فقیر بر سر پرداخت پول نقد برای جبران خسارت آب و هوایی به پایان رسید.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، کشورهای فقیرتر می گویند که در اجلاس آب و هوایی سال قبل در گلاسگو به آنها قول داده شد که امسال به خواسته های اصلی آنها توجه گردد و با اختصاص بودجه ای جدید به آنها کمک گردد تا با خسارات ناشی از افزایش دما مقابله کنند.
این کشورها می گویند که این مساله در کنفرانس بن به حاشیه رفته است.
نمایندگان کشورهای درحال توسعه می گویند که تاثیرات آب و هوایی بر کشورهایشان شدیدتر از کشورهای ثروتمندتر است و آنها توانایی مالی کمتری برای مقابله با این اثرات دارند.
این کشورها می گویند که در ۲۵ سال قبل با ضرر و لطمه های ناشی از تغییرات اقلیمی زندگی کرده اند.
کشورهای درحال توسعه استدلال می کنند که تغییرات آب و هوایی که آنها تجربه می کنند ناشی از انتشار دی اکسیدکربن طی سالهای دوری است که منشا آن به کشورهای ثروتمند برمی گردد. آنها می گویند اروپا و آمریکا حالا مسئول پرداخت این خسارات هستند.
بنابر گزارش بی بی سی، اما آمریکا و اروپا با چنین استدلالی موافق نیستند. آنها بیم آن دارند که اگر برای انتشار گازهای گلخانه ای تولید شده طی سالیان دور غرامت یا هزینه ای پرداخت کنند، این می تواند کشورهایشان را برای چندین دهه یا حتی قرن های آینده درگیر پرداخت میلیاردها دلار کند.
منبع:

1401/03/28
10:14:06
5.0 / 5
624
تگها: آب , اقلیم , تجربه , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد