رگبار باران در نقاط مختلف کشور

رگبار باران در نقاط مختلف کشور

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران در نقاط مختلف کشور، استمرار خیزش گرد و خاک در نوار شرقی و تجربه دمای 50 درجه سانتیگراد در اهواز آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: یکشنبه (۲۹ خردادماه) در دامنه های شمالی البرز واقع در گیلان، مازندران، در ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد به ویژه در ساعات پس از ظهر رخ می دهد. دوشنبه (۳۰ خردادماه) در دامنه های البرز واقع در مازندران، شرق تهران و غرب سمنان استان خراسان رضوی رگبارو رعدوبرق گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: سه شنبه (۳۱ خردادماه) در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در مازندران و شرق تهران همین طور در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان و شمال هرمزگان رگبار موقتی انتظار می رود. چهارشنبه (اول تیرماه) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات جنوب کرمان رگبار پراکنده گاهی وزش باد پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: پنج شنبه (۲ تیرماه) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و در غرب گیلان رگبار و رعد و برق پراکنده همراه با وزش باد شدید موقتی و در مناطقی از غرب کشور وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک انتظار می رود.

ضیاییان در آخر اظهارکرد: امروز (۲۹ خردادماه) در نوار شرقی خصوصاً منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک استمرار خواهد داشت. روز دوشنبه (۳۰ خردادماه) این وضعیت در نیمه شرقی کشور رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: در ایام سه شنبه و چهارشنبه وزش باد در استانهای ایلام خوزستان و بوشهر افزایش می بابد و احتمال خیزش گرد و خاک در این استانها دور از انتظار نیست همین طور در طول این مدت افزایش نسبی دما در استانهای ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳۰ خردادماه) صاف و وزش باد، از بعداز ظهر قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۳۱ خردادماه) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ خرداد ماه) اهواز با دمای ۵۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1401/03/29
13:40:48
5.0 / 5
537
تگها: تجربه , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد