افزایش دما در تهران

افزایش دما در تهران

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران در بعضی ساعات وزش باد و گاهی وزش باد شدید و خیزش موقت گرد و خاک در نیمه جنوبی استان و افزایش دما پیش بینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف در ارتفاعات گاهی قسمتی ابری، در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد و گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید و در مناطق مستعد با خیزش موقت گردوخاک خصوصاً در ساعات بعدازظهر و شب در نیمه جنوبی استان با نفوذ گرد و غبار انتقالی غربی پیش بینی می شود که در بعضی ساعت ها کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

طی این مدت روند تدریجی افزایش دما پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا ( ۵تیر) کمی ابری و وزش باد، در پس از ظهر نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه ( ۶ تیر) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای۳۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد شدید، احتمال وزش باد خیلی شدید، خیزش گرد وخاک، احتمال نفوذ و گسترش گرد و غبار انتقالی از یکشنبه تا دوشنبه ( ۵ تا ۶ تیرماه) در نیمه غربی و جنوبی استان تهران آگاهی داد.

بر اثر این مخاطره کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان فرسوده خطر سقوط اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و احتمال لطمه به سازه های موقت پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش لطمه های احتمالی خودداری از تردد در فضای باز برای افراد لطمه پذیر، صیانت از تاسیسات حساس به گرد وخاک، مستحکم سازی سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، عدم پارک خودرو در کنار سازه های موقت و ساختمان های نیمه تمام و احتیاط در تردد به ویژه در جاده های بیابانی را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، هشدار زردرنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

1401/04/05
11:56:43
5.0 / 5
536
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد