معاون امور دانشجویان داخل اعلام كرد

ضرورت تدوین سند جامع سلامت محور دانشجویان

ضرورت تدوین سند جامع سلامت محور دانشجویان

آبیاری: معاون امور دانشجویان داخل با اعلان اینکه نیازمند سند جامع سلامت محور با رویکرد پیشگیرانه در دانشگاه ها هستیم تا پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به اجراء در آید، اظهار داشت: در این سند دو واحد درسی آشنایی با محیط زیست تدوین شده است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، دکتر اردوان ارژنگ در مراسم اختتامیه دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که در دانشگاه ارومیه برگزار شد، با بیان مطلب فوق گفت: در این سند، ایجاد ۲ واحد درسی با عنوان آشنایی با محیط زیست برای دانشجویان می تواند یکی از موضوعات باشد.
وی به نقش سبک زندگی اسلامی ایرانی اشاره نمود و اظهار داشت: سلامت روان به عنوان یکی از دو رکن سلامتی، لازمه یک زندگی مفید، و موثر و رضایت بخش است و هرچه سرمایه فرهنگی فرد با هویت ایرانی- اسلامی افزونتر باشد، می تواند به عنوان الگو در سبک زندگی اش از آن بهره ببرد و به سبک زندگی دینی تر برسد.
دکتر ارژنگ در ادامه به نقش دانشگا ها در فرهنگ سازی سبک زندگی اسلامی- ایرانی پرداخت و اضافه کرد: دانشگاه ها در شکل دهی به سبک زندگی بسیار موثرند و در همه دنیا دانشگاه ها مرکز تحول فکری و جنبش عقیدتی و اخلاقی محسوب می شوند و دانشگاهی که برمبنای فرهنگ دینی و اسلامی فعالیت نماید قادر خواهد بود به برنامه ریزی برای بشریت دست زند.
او در آخر اشاره کرد: امروز موضوع مهمی که باید با جدیت دنبال شود، بحث پیشگیری و مقابله با بیماری بوسیله حوزه بهداشت است و در تمام دنیا کشورهایی موفق بوده اند که بهداشت را مقدم بر درمان قرار داده اند و دانشگاه های ما نیز باید در این حوزه برنامه ریزی و اقدامات مفیدی را به عمل آورند و باتوجه به اینکه هزینه های درمان بمراتب بیش از هزینه های بهداشت است، با این رویکرد جلوی هزینه های اضافی نیز گرفته می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، در آخر این مراسم دانشگاه های برتر، نمونه و فعال از نظر کارهای مرکز بهداشت و درمان مورد تجلیل قرار گرفتند.
در سطح یک، دانشگاه تهران رتبه برتر، دانشگاه تبریز رتبه نمونه و دانشگاه شهیدبهشتی رتبه فعال، در سطح ۲ دانشگاه سمنان رتبه برتر، دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه نمونه، دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه فعال، در سطح ۳، دانشگاه تربیت مدرس رتبه برتر، دانشگاه سیستان و بلوچستان رتبه نمونه و دانشگاه ایلام رتبه فعال و در سطح ۴، دانشگاه فساد رتبه برتر، دانشگاه دامغان رتبه نمونه و دانشگاه هنر رتبه فعال اعلام شدند.1401/04/07
23:10:01
5.0 / 5
506
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد