رهاسازی 290 هزار قطعه بچه ماهی در استخرهای رخ تربت حیدریه

رهاسازی 290 هزار قطعه بچه ماهی در استخرهای رخ تربت حیدریه

به گزارش آبیاری ایرنا- رئیس جهاد كشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه اظهار داشت: از آغاز سال جاری تاكنون، ۲۹۰ هزار قطعه بچه ماهی در ۳۰ هزار متر مربع استخرهای كشاورزی این منطقه رهاسازی شده است.


مهدی شیبانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: پیشبینی می شود در انتها دوره پرورش، در مجموع ۲۵۰ تن گوشت ماهی استحصال و روانه بازارهای مصرف شود.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۵۰۰ استخر ذخیره آب کشاورزی در بخش رخ این شهرستان وجود دارد افزود: رها سازی این تعداد بچه ماهی در ۱۵ استخر جلگه رخ انجام شده است.
رییس جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه اظهار داشت: پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی در این بخش با عنایت به ظرفیت بسیاری که در زمینه استخرهای ذخیره آب دارد، می تواند بستری مناسب برای تأمین گوشت سفید مورد نیاز خانواده ها باشد.
وی با اشاره به اینکه توسعه پرورش ماهی در استخرها ضمن تولید محصول ارگانیک، تأثیر بسیار در افزایش درآمد کشاورزان و سرانه مصرف ماهی دارد، اضافه کرد: پرورش ماهیان گرمابی در استخر، علاوه بر کمک به معیشت خانواده ها، سبب غنی شدن آب برای مصارف کشاورزی می شود.
شیبانی افزود: پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی همینطور سبب توسعه آبزی پروری و بهره برداری بهینه از منابع آب می گردد.
جلگه رخ تربت حیدریه با ۴۷ پارچه آبادی و ۲۶ هزار نفر جمعیت، با در اختیار داشتن سطح زیرکشت حدود ۲۰ هزار هکتار زراعت آبی و دیم و هم ۸۰۰ هکتار باغ، از قطب های تولید محصولات زراعی و باغی در تربت حیدریه و خراسان رضوی به حساب می آید.
تربت حیدریه در زمینه پرورش ماهی جایگاه ششم را در استان خراسان رضوی دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.منبع:

1399/05/10
14:21:15
5.0 / 5
1870
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد