کاهش دمای تهران طی هفته آینده

کاهش دمای تهران طی هفته آینده

آبیاری: معاون اداره کل هواشناسی استان تهران از کاهش دمای هوا بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد در تهران طی روز یکشنبه تا سه شنبه (۱۲ تا ۱۴ تیرماه)خبر داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، به علت تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی، دمای زمین هر روز در حال افزایش می باشد. این افزایش دما در مناطقی همچون ایران که در ناحیه خشک و نیمه خشک قرار دارد بیشتر اتفاق می افتد و آثار فراوانی را هم بر محیط زیست می گذارد.

تهران که پایتخت ایران است هم از مبحث افزایش دما مستثنی نیست. سازمان هواشناسی هم چندی قبل برای هفته جاری در تهران افزایش دما تا ۴۱ درجه را پیش بینی نمود. به قول معاون اداره کل هواشناسی استان تهران هم جدید ترین خروجی های مدلهای پیشبینی فصلی مبین آن است که متوسط بارش سه ماه آینده استان تهران کمتر از نرمال باشد این در حالیست که متوسط دما طی سه ماه آینده حدود ۰.۵ تا ۱ درجه سلسیوس بیشتر از نرمال ارزیابی شده است.

مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه تهران طی روزهای آتی آسمانی صاف و کمی ابری خواهد داشت، اظهار نمود: طی روزهای چهارشنبه، شنبه و یکشنبه، (۱۲، ۱۱، ۸ تیرماه) در بیشتر ساعات همراه با وزش باد و گاهی وزش باد نسبتاَ شدید تا شدید و در مناطق مستعد با خیزش موقت گردوخاک پیشبینی می شود.

به گفته معاون اداره کل هواشناسی استان تهران، این شرایط جوی به صورت عمده در در نیمه غربی و جنوبی درساعات عصر و شب مورد انتظار است.

غلامی در انتها تشریح کرد: هوای گرم تا روز یکشنبه ماندگار است اما از یکشنبه روند افزایشی دما بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد در استان تهران و کاهش تدریجی دما بین ۲تا ۴ درجه در شهر تهران طی خواهد شد.

منبع:

1401/04/10
13:42:34
5.0 / 5
434
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد