رئیس كل دادگستری گیلان:

احیای تالاب انزلی نیازمند تصمیم گیری واحد کارشناسی است

احیای تالاب انزلی نیازمند تصمیم گیری واحد کارشناسی است

به گزارش آبیاری، از گیلان رئیس کل دادگستری گیلان، وضعیت تالاب انزلی را رنج آور دانست و اظهار داشت: باید با تصمیم گیری واحد و مبتنی بر نظر کارشناسان خبره برای احیای تالاب بین المللی انزلی تلاش نماییم.


حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در حاشیه بازدید از منطقه گردشگری تالاب بین المللی انزلی و در نشست شورای مدیریت پیش گیری از وقوع جرم دادگستری این شهرستان، با تشریح معنای عدالت اظهار نمود: عدالت به مفهوم دادن حق به ذی حق و قرار دادن هر چیز در جای خود است و این به مفهوم ایجاد توازن در امور است.
وی با اشاره به این که عدالت به مفهوم توازن است و توازن، زیبایی را در پی دارد اضافه کرد: زمانی می توانیم ادعا نماییم که رفتار ما رفتار عادلانه است که شاهد زیبایی در تمام حوزه ها باشیم.
رئیس کل دادگستری گیلان یکی از تکالیف قوه قضائیه را احقاق حق و اجرای عدالت عنوان و اشاره کرد: پروسه رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضایی نیز به مفهوم ایجاد توازن و حق است.
حجت الاسلام خلیلی افزود: پیش گیری از وقوع جرم از وظایف دستگاه قضایی است و دادگستری به عنوان مدعی حقوق مردم غیر از رسیدگی قضایی باید حقوق مردم در تمام زمینه ها را استیفا نماید.
وی وضعیت تالاب انزلی را رنج آور دانست و اظهار داشت: باید با تصمیم گیری واحد و مبتنی بر نظر کارشناسان خبره برای احیای تالاب بین المللی انزلی تلاش نماییم.
احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز، با اشاره به این که تالاب انزلی به سبب غفلت و بی توجهی و عدم خردورزی برخی مدیران گذشته گرفتار لطمه های فراوانی شده است اشاره کرد: تالاب انزلی مهم ترین منبع اقتصادی و معیشتی مردم این شهرستان است که حالا از نظر کمی و کیفی با گذشته تفاوت کرده است.
وی عنوان کرد: تصرفات، رسوبات و ورود فاضلاب و پساب ها به تالاب و همین طور فرسایش خاک در مناطق جنگلی و عدم نظارت متولیان از مشکلات و دغدغه های مردم شهرستان بندر انزلی است و امید است که تالاب انزلی با تدبیر مسئولان باردیگر احیا گردد.
آقایی با بیان لزوم صیانت از تالاب انزلی که میراث میهنی و طبیعی و زیستگاه پرندگان است تصریح کرد: چهار دستگاه دولتی شامل آب منطقه ای، منابع طبیعی، آب و فاضلاب و محیط زیست مکلف هستند تا در مدار قانون و با حمایت اسناد بالادستی نسبت به اصلاح و احیای آن اهتمام جدی داشته باشند.
منبع:

1401/04/17
18:18:30
5.0 / 5
583
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد