نفوذ میکروپلاستیک ها به اجزای بدن دام ها

نفوذ میکروپلاستیک ها به اجزای بدن دام ها

آبیاری: بررسی ها نشان میدهد که ذرات میکروپلاستیک به اجزای بدن دام ها و احشام شامل گوشت، شیر و خون این حیوانات نفوذ پیدا کرده اند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، برای نخستین بار متخصصان هلندی در بررسی های خود این ذرات را در سه چهارم گوشت و فرآورده های شیری آزمایش شده و نمونه های خون جمع آوری شده، مشاهده و گزارش کردند.
کارشناسان قبل از این برای نخستین بار در ماه مارس، وجود آلودگی میکروپلاستیکی را در خون انسان گزارش کردند و از همان روش برای آزمایش محصولات حیوانی استفاده کردند. نفوذ این ذرات در خون نشان میدهد که میکروپلاستیکها می توانند در سراسر بدن حرکت کرده و ممکنست در اندام ها مستقر شوند.
تاثیر میکروپلاستیکها بر سلامت انسان یا حیوانات مزرعه هنوز ناشناخته است اما کارشناسان نگران هستند برای اینکه در بررسیهای آزمایشگاهی میکروپلاستیک ها به سلول های انسان لطمه می رساند و هم اکنون این مساله نیز تایید شده است که ذرات آلودگی هوا وارد بدن شده و موجب مرگ سریع میلیونها نفر در سال می شوند.
به گزارش روزنامه گاردین، مقادیر قابل توجهی زباله پلاستیکی در محیط زیست رها می شود و میکروپلاستیک ها تمام کره زمین را از قله اورست گرفته تا عمیق ترین بخشهای اقیانوس ها را آلوده کرده اند.1401/04/18
21:24:28
5.0 / 5
488
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد