کاهش دمای تهران تا ۵ درجه

کاهش دمای تهران تا ۵ درجه

به گزارش آبیاری گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی این روزها باعث گرمای شدید هوا در نقاط مختلف جهان شده است، تهران هم از این قاعده مستثنی نیست و روزهای گرمی را پشت سر می گذارد اما در بعضی روزها اندکی خنک می شود. به قول معاون اداره کل هواشناسی استان تهران دمای هوای این استان طی هفته آینده بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد کاسته می شود.


مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای بررسی و تحلیل و بررسی جدید ترین نقشه های هواشناسی تا اوایل هفته ماندگاری هوای گرم در سطح استان و هوای صاف و آفتابی پیشبینی می شود.


وی اضافه کرد: از اواخر وقت جمعه(۳۱ تیرماه) تا یکشنبه (۲ مردادماه) در نیمه شمالی استان افزایش ابر و در بیشتر نواحی استان وزش باد شدید و در نیمه جنوبی وزش باد خیلی شدید و خیزش گرد و خاک مورد انتظار است.


به گفته معاون اداره کل هواشناسی استان تهران برای روزهای یکشنبه تا سه شنبه(۲ تا ۴ مردادماه) کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

غلامی در انتها درباره میزان کاهش دما خاطرنشان کرد: میزان کاهش دما در نقاط مختلف استان به علت اختلاف ارتفاع در نقاط کوهستانی و جنوب استان، متفاوت می باشد و به صورت متوسط ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد کاهش دما در سطح استان خواهیم داشت.




1401/04/31
13:07:17
5.0 / 5
519
تگها: اقلیم , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد