رئیس جمهور با ممنوعیت استفاده از مازوت در نیروگاه شازند موافقت نمود

رئیس جمهور با ممنوعیت استفاده از مازوت در نیروگاه شازند موافقت نمود

مركزی رئیس جمهور با درخواست استاندار مركزی در مورد ممنوعیت استفاده از مازوت در نیروگاه حرارتی شازند موافقت نمود.


پنجم مردادماه سالجاری استاندار مرکزی در نامه ای به رئیس جمهور خواهان اعمال ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت برای نیروگاه شازند شد.
در این نامه خطاب به روحانی آمده است:
در مسافرت هیات دولت به استان مرکزی مبحث کاهش آلودگی هوای شهر اراک از مهمترین مطالبات مردم و مسئولین این شهرستان بود که همواره از وضعیت فوق اظهار گلایه می کردند.
با عنایت به دستور رئیس جمهوری و اتخاذ تمهیدات در دولت تدبیر و امید و با انجام اقدامات زیر برپایه برنامه های پیشبینی شده شامل بهینه سازی و فیلتراسیون کلیه خطوط قدیمی کارخانه آلومینیوم، اختصاص بیشتر از 95 درصد سوخت مصرفی نیروگاه حرارتی شازند از سوخت گاز در تمامی فواصل سال، توزیع کامل سوخت مایع در سطح استان با استاندارد یورو4، ایجاد بیشتر از سه هزار هکتار فضای سبز، بهره برداری از تقاطع های غیرهمسطح در نقاط دارای گره ترافیکی، گازرسانی به تمامی صنایع و کوره های آجرپزی در محدوده و حریم شهرستان اراک، در سال 1398 در مقایسه با سال 1395 روزهای آلوده از 105 روز به 53 روز کاهش یافته است.
در سه ماهه نخست سالجاری شهر اراک در بین کلانشهرهای آلوده کشور به لحاظ برخورداری از 87 روز هوای پاک و سالم در رده دوم پاکترین شهر به لحاظ کیفیت هوا قرار گرفته است.
نظر به اینکه دی اکسید گوگرد انتشار یافته بواسطه مصرف سوخت مازوت در نیروگاه حرارتی شازند عامل هشت روز از آلودگی سال قبل کلانشهر اراک و شازند بوده است، مستدعی است با عنایت به دستور جنابعالی در مسافرت استانی، ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت برای نیروگاه شازند هم مانند نیروگاه اصفهان اعمال گردد.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، روز گذشته 11 مردادماه محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در نامه ای خطاب به ادکانیان وزیر نیرو که پیرو نامه آقازاده استاندار مرکزی در خصوص اعمال ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه حرارتی شازند، تدوین شده، موافقت رئیس جمهوری برای این ممنوعیت را اعلام نمود.
منبع:

1399/05/12
14:07:11
5.0 / 5
1870
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد