پیش بینی ادامه آلودگی هوای تهران تا بامدادان فردا

پیش بینی ادامه آلودگی هوای تهران تا بامدادان فردا

آبیاری: معاون اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به این که گرد و خاک جاری در تهران منشا داخلی دارد و سرچشمه آن اطراف البرز است، اضافه کرد: باتوجه به هشدارهای صادر شده تا بامدادان فردا (4 مرداد) آلودگی هوا خواهیم داشت.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، در روزگاران گذشته وقتی بحث آلودگی هوا به میان می آمد در ذهنمان فصل پاییز و زمستان و موقع وارونگی دما تداعی می شد اما چند وقتی است که آلودگی هوا دیگر مختص به فصل های سرما نیست و در بهار و تابستان هم بصورت کم سابقه ای دامن گیر شهر شده است، بطوریکه از اول بهار تا به امروز ۵۱ روز ناسالم برای گروه حساس، ۶ روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم و ۲ روز خطرناک در تهران ثبت شده است.

ساعت ۲ بامدادان امروز(۳ مردادماه) نیز شاخص کیفیت هوای تهران به ۳۵۷ رسید ودر وضعیت خطرناک قرار گرفت. ساعت بامدادان یکشنبه(۲ مردادماه) تیز تهرانی ها هوای بسیار ناسالم با شاخص ۲۰۳ تنفس کردند.

مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا درباره آلودگی هوای تهران طی روزهای اخیر اظهار نمود: طبق هشدار صادر شده در خصوص وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و خیزش گردوخاک از عصر روز یکشنبه ( ۲ مردادماه) تا دوشنبه (۳ مردادماه) دراستان تهران، برای غروب امروز هم در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی درباره شدت آلودگی هوای امروز اظهار داشت: شدت آلودگی هوای امروز همچون روز گذشته پیش بینی می شود. هرچند که بطور دقیق همان شاخص و همان میزان نیست اما حدودا مشابه روز گذشته خواهد بود و غلظت آلودگی هوا ناشی از خیزش گرد و خاک تا فردا بامداد (۴ مردادماه) در سطح تهران باقی خواهد ماند.

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران در آخر اشاره کرد: این آلودگی هوا منشا داخلی دارد و از اطراف تهران و البرز نشات می گیرد.

منبع:

1401/05/03
16:51:44
5.0 / 5
628
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد