سازمان هواشناسی كشور هشدار داد

وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور

وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور

آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر در خلیج فارس و ۱.۲ متر تا ۲ متر در دریای خزر اخطار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ از وزش باد و افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی تا ۱.۲ متر و در فراساحل تا ۲ متر از پنج شنبه (۶ مرداد ماه) تا بعدازظهر جمعه (۷ مردادماه) در دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای گیلان، مازندران و گلستان خبر داد

بر اثر این مخاطرات خطر غرق شدن شناگران، صدمه به قفس ها و تورهای صیادی و خطر خسارت به شناورهای کوچک و تاسیسات دریایی پیشبینی می شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه های احتمالی ممنوعیت در شنا، محدودیت در فعالیتهای دریایی، بخصوص تردد با شناورهای سبک، قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی را سفارش می کند.

سازمان هواشناسی در ادامه این اخطار نسبت به افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر و وزش باد شدید جنوب شرقی همراه با تشدید فعالیت رگبارهای موسمی از ظهر چهارشنبه (۵ مردادماه) تا اواخر وقت جمعه (۷ مردادماه) در شمال خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و بوشهر اخطار داد.

در این شرایط جوی خطر غرق شدن شناگران، صدمه به قفس ها و تورهای صیادی و خطر خسارت به قایق و شناورهای کوچک دور از انتظار نیست.

به سفارش سازمان هواشناسی لازم است ممنوعیت در شنا، محدودیت در فعالیتهای دریایی، بخصوص تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. اخطار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/05/05
09:09:24
5.0 / 5
485
تگها: دستگاه , سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد