بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور

بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور

به گزارش آبیاری رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور همینطور وزش باد شدید در نوار شرقی طی شنبه و یکشنبه (15 و 16 مردادماه) اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: چهارشنبه (۱۲ مردادماه) در بعضی نقاط اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی همین طور در ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع در چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه وبویراحمد و در هرمزگان و جنوب سیستان وبلوچستان خصوصاً در ساعات بعدازظهر ابرناکی و بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. وزش باد در نوار شرقی کشور خصوصاً منطقه زابل پدیده غالب است. در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار انتظار می رود.

وی اضافه کرد: پنجشنبه (۱۳ مردادماه) بارش در جنوب کشور کاهش پیدا می کند و در نوار شمالی این وضعیت ادامه خواهد داشت.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه (۱۴ مردادماه) در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام استقرار می یابد.

وی اضافه کرد: طی پس از ظهر شنبه و روز یکشنبه (۱۵ و ۱۶ مردادماه) با گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در بعضی مناطق واقع در شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی، دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران و دامنه های زاگرس مرکزی واقع در همدان، مرکزی، قم، شرق لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

ضیاییان افزود: طی این دو روز دریای خزر مواج و در سواحل شمالی کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۳ مردادماه) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ و روز جمعه (۱۴ مردادماه) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ مرداد ماه) اهواز با دمای ۴۸ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۱۶ و ۱۵ درجه سانتیگراد و اردبیل با دمای ۱۶ و ۱۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/05/13
12:32:50
5.0 / 5
607
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد