معاون وزیر جهادكشاورزی:

اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها بی نظیرترین جریان اصلاح اقتصادی در کشور است

اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها بی نظیرترین جریان اصلاح اقتصادی در کشور است

به گزارش آبیاری ایرنا- معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها بی نظیرترین جریان اصلاح اقتصادی در کشور، پیش و بعد از انقلاب اسلامی است.


حسین دماوندی نژاد روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اضافه کرد: شجاعت ستودنی رئیس جمهوری و وزارت خانه هایی مانند جهاد کشاورزی در اجرای این سیاست باآنکه قدری سختی بر مردم و تولیدکنندگان وارد شد اما باعث تغییر رویکرد اقتصادی به نفع مردم است.
وی افزود: باید با تقویت تولیدات و محصولات خود در بخشهایی مانند تولید گوشت مرغ، شیر و گوشت قرمز بتوانیم در کنار اجرای این اصلاحات، حضور در بازارهای منطقه ای و جهانی را با قوت رقم بزنیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه استان خراسان رضوی با شرایط خاص و جایگاه مهمی که در عرصه تولیدات دامی و کشاورزی دارد جزء استانهای مهم کشور است اظهار داشت: سفر سالانه ۳۰ میلیون زائر، وجود ۳۳ شهرستان و بیشتر از ۶ میلیون نفر جمعیت ساکن در کنار ظرفیتهای تولیدی فراوان نقش مهمی را به این استان در جهت امنیت غذایی و پشتیبانی از سفره مردم داده است.
دماوندی نژاد اضافه کرد: خراسان رضوی در اجرای موثر و مفید طرح مردمی سازی اقتصاد هم جزء استان های موفق بوده است و امید است با مدیریت جدید شاهد تداوم این روند مثبت باشیم.
معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم در این مراسم اظهار داشت: در چارچوب مردمی سازی اقتصاد، پشتیبانی از دامپروری اولویت نخست در این استان است چونکه در اجرای این طرح بیشترین تلاطم در بخش کشاورزی و دامپروری رخ داد.
ابوالفضل چمندی با بیان اینکه امیدواریم نقاط قوت بخش کشاورزی خراسان رضوی در سال های گذشته همچنان ادامه یابد اضافه کرد: در سال ۱۳۶۵ میزان تولیدات کشاورزی در کشور ۲۰ میلوین تن بوده که الان این تولیدات از ۱۲۰ میلیون تن گذر کرده است.
وی افزود: در همان سال های نخست انقلاب ۳۳ درصد مواد غذایی مورد نیاز کشور در داخل تأمین می شد که امروز این سهم به بیشتر از ۹۰ درصد رسیده است و بخش کشاورزی و دامپروری همچنان نقطه امید بخش راهبردی در استقلال کشور به حساب می آید.
رییس سابق سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی هم در این مراسم با بیان اینکه طی ۳۹ ماه خدمت در این پست با تحولات مدیریتی در راس وزارت خانه و استان شاهد تداوم کار و فعالیتها در همه بخشهای زیر مجموعه بوده ایم اظهار داشت: این درحالی است که علاوه بر تغییر و تحولات مدیریتی شاهد تحمیل شرایط خشکسالی و تحریم هم بودیم که خوشخبتانه در عملکرد این استان تأثیر منفی نداشت.
محمدرضا اورانی اضافه کرد: یکی از وظایف ما در بخش کشاورزی با عنایت به مشکل کمبود آب، توسعه سامانه های نوین آبیاری است که در سال های ۹۸ تا آخر ۱۴۰۰ معادل ۳۵ هزار هکتار اراضی استان به این سامانه مجهز شدند.
وی افزود: از دیگر نقاط قوت عملکردی دوره مدیریت کنونی اعطای تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون است که از سال ۹۲ که خط اعتباری مکانیزاسیون برقرار شد تا آخر سال گذشته معادل ۹۹۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب در این بخش به استان خراسان رضوی اختصاص یافت که از این میزان ۹۱۹ میلیارد تومان پرداخت گردید که ۶۱۳ میلیارد تومان آن طی سال های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ تخصیص یافته است که معادل حدود ۶۷ درصد کل مبلغ می شود.
در آخر این مراسم از خدمات محمدرضا اورانی که از ۱۲ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ بعنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی منصوب شده بود قدردانی و غلامرضا قنبری بعنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ارائه شد.
رییس جدید جهاد کشاورزی خراسان رضوی پیش از این رئیس اداره بهداشت و آبزیان اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی بوده است.


منبع:

1401/05/16
21:04:50
5.0 / 5
592
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد