خسارت آتشسوزی های جنگلی اخیر در اروپا بی سابقه بوده است

خسارت آتشسوزی های جنگلی اخیر در اروپا بی سابقه بوده است

به گزارش آبیاری، بررسی ها نشان داده است خسارتهای ناشی از وقوع آتشسوزی های جنگلی در اروپا در سال ۲۰۲۲ بی سابقه بوده است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آمارهای اتحادیه اروپا از آن حکایت می کند که امسال نزدیک به ۶۶۰ هزار هکتار از اراضی اروپا به علت وقوع آتشسوزی های جنگلی تخریب شده است. این میزان از خسارت از سال ۲۰۰۶ بی سابقه بوده است.
رکورد پیشین بیشترین خسارت وارد شده به اراضی ناشی از آتشسوزی های جنگلی در ارتباط با سال ۲۰۱۷ بوده که ۴۲۰ هزار و ۹۱۳ هکتار در آتش سوخت.
"عیسی سان میگل" هماهنگ کننده سیستم اطلاعات آتشسوزی جنگل های اروپا (EFFIS) اظهار داشت: وضعیت خشکسالی و دمای بالا طی سالجاری کل مناطق اروپا را تحت تأثیر قرار داد و وضعیت کلی منطقه نگران کننده است و این در حالیست که هنوز در میانه فصل آتشسوزی هستیم.
وی ادامه داد: از سال ۲۰۱۰ شاهد روندی هستیم که به سمت وقوع آتشسوزی های بیشتر در اروپای مرکزی و شمالی حرکت می نماییم و شعله های آتش در کشورهایی گزارش شده که معمولاً در قلمرو خود چنین آتشسوزی هایی را تجربه نمی کنند.
آمارهای EFFIS نشان می دهد: رومانی، اتریش و آلمان همچون این کشورها هستند.
امسال اسپانیا بیشترین صدمه ناشی از وقوع آتشسوزی های جنگلی را متحمل شده است. بر اثر وقوع این حوادث ۲۴۴ هزار و ۹۲۴ هکتار زمین نابود شده است و بعد از آن رومانی (۱۵۰ هزار و ۵۲۸ هکتار) و پرتغال (۷۷ هزار و ۲۹۲ هکتار) قرار دارند.
به گزارش دویچه وله، سرویس نظارت بر جو کوپرنیک اتحادیه اروپا (CAMS) روز جمعه در هشداری اعلام نموده بود که بخش های وسیعی از غرب اروپا حالا با خطر شدید آتشسوزی مواجه می باشد.
منبع:

1401/05/24
21:20:15
5.0 / 5
408
تگها: تجربه , جنگل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد