یک هفته هوای مطلوب در پایتخت

یک هفته هوای مطلوب در پایتخت

به گزارش آبیاری، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت الان (۲۵ مردادماه) در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد و این وضعیت برای یک هفته تجربه شده است.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۶ وکیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۳۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط «ناسالم برای گروههای حساس» قرار داشت.

غلظت آلاینده ها از ساعت ۱۲ تا ۳ صبح افزوده شد و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت اما از ساعت ۴ باردیگر کاهش پیدا کرد، به عدد ۹۷ رسید و در شرایط قابل قبول قرار گرفت که این وضعیت تابحال ادامه داشته است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/05/25
10:03:58
5.0 / 5
466
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد