قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

کمباین سازی های کشور برای ارتقا و صادرات محصولات خود برنامه ریزی کنند

کمباین سازی های کشور برای ارتقا و صادرات محصولات خود برنامه ریزی کنند

به گزارش آبیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: کمباین سازی ها همزمان با تولید باید به ارتقای محصولات خود فکر کنند.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «مالک رحمتی» در مراسم امضای تفاهمنامه توسعه ناوگان کمباین غلات اضافه کرد: امنیت غذایی که ذیل اقتصاد مقاومتی و یکی از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است از اولویت های آستان قدس رضوی است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: کمباین های کشور در ارتباط با یک یا دو دهه گذشته هستند و ضروریست برای کاهش ضایعات و افزایش بهره وری، ارتقا پیدا کنند.
رحمتی در همین حال بر استفاده از دانش و فناوری های روز به منظور ارتقای کمباین های برداشت غلات تاکید و خاطرنشان کرد: ما باید به صادرات این محصولات هم فکر نماییم.
وی ابراز امیدواری کرد با انعقاد این تفاهمنامه مشکل برداشت مکانیزه غلات حل شود و این کمباین ها به دانش روز مجهز شوند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: ما تجربه ای در بازسازی کمباین های کهنه داریم و با کمک شرکتهای دانش بنیان می توانیم با هزینه کمتر، بهره وری و کارایی بیشتر به دست آوریم.
وی بیان داشت: کمباین سازی ایران باید از ظرفیت های مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و مرکز دانش بنیان ریاست جمهوری استفاده نماید و ما هم به ارتقای کیفیت کمباین های فعلی کمک خواهیم کرد.
رحمتی به فعالیتهای آستان قدس رضوی در حوزه بذر و نهال اشاره و خاطرنشان کرد: ورود دانش و علوم پایه به بذر از اولویت های آستان قدس رضوی است و ما می توانیم بازوی کمکی برای وزارت جهاد کشاورزی در حوزه بذر باشیم.


منبع:

1401/05/30
23:22:05
5.0 / 5
598
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد