شركت بازرگانی دولتی: ۶۶ هزار میلیارد تومان به حساب گندمكاران واریز شد

افزایش 55 درصدی حجم خرید تضمینی گندم

افزایش 55 درصدی حجم خرید تضمینی گندم

به گزارش آبیاری، شرکت تجاری دولتی ایران اعلام نمود: همزمان با شروع هفته دولت، مبلغ 5 هزار میلیارد تومان دیگر بابت خرید تضمینی گندم به حساب گندمکاران سراسر کشور  واریز شد و به این ترتیب، تا حالا میزان پرداختی به این عزیزان به بیش از 66 هزار و 511 میلیارد تومان رسیده است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، خرید تضمینی گندم امسال از ۷ میلیون تن فراتر رفته و با بیش از ۲ و نیم میلیون تن افزایش نسبت به سال قبل از رشد ۵۵ درصدی برخوردار بوده است و این در حالیست که روند خرید گندم در نقاط مختلف کشور همچنان ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، تا حالا بیش از ۸۲ درصد از مجموع مطالبات گندمکاران پرداخت شده و پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز در جریان است که طی روزهای آینده به حساب کشاورزانی که نسبت به تحویل محصول خود به مراکز خرید تضمینی گندم اقدام نموده اند، واریز می شود.
این گزارش می افزاید، خرید تضمینی گندم امسال نسبت به سال قبل با وجود کاهش بارش ها در ۲۸ استان کشور مثبت بوده و این افزایش در بعضی استانها حتی به بالای ۴ برابر رسیده است که کارشناسان، دلیل آنرا ایجاد سازوکارهای تشویقی و حمایتی همچون افزایش نرخ خرید تضمینی گندم و کاهش قیمت کود و نهاده های کشاورزی می دانند.
گفتنی است؛ استان خوزستان با خرید تضمینی یک میلیون و ۳۵۸ هزار تن گندم، پیشتاز تحویل این محصول در کشور است و پس از آن، به ترتیب استانهای گلستان با تحویل ۷۵۸ هزار تن و کردستان با تحویل ۵۹۷ تن در رتبه های بعدی قرار دارند.


منبع:

1401/06/02
17:03:13
5.0 / 5
521
تگها: شركت , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد