راهکار پاریس در کاهش گرما چیست؟

راهکار پاریس در کاهش گرما چیست؟

به گزارش آبیاری، خراسان رضوی پاریس می خواهد ۱۷۰ هزار اصله درخت جدید تا سال ۲۰۲۶ بکارد تا به خنک ماندن شهر و مبارزه با تغییرات آب وهوایی کمک نماید.


به نقل از ویفروم، پاریس خویش را بعنوان یکی از پر درخت ترین پایتخت های اروپا توصیف می کند اما موج های گرمای اخیر نشان داده است که چگونه کمبود درختان و پوشش گیاهی می تواند بعضی از نقاط شهر فرانسه را بسیار گرم تر از سایر نقاط کند.
فعالان محیط زیست در پاریس در این ماه دمای ۵۶ درجه سانتی گراد را ثبت کردند که از سطح یکی از خیابان های بی درخت بود. به گزارش رویترز، این دمای ثبت شده دو برابر دمای ۲۸ درجه سانتی گراد بود که در سایه بلوار درخت کاری شده مشاهده شد.
چنین افزایش دما بعنوان اثر جزیره گرمایی شهری شناخته می شود، زمانی که کمبود پوشش درختی و سرسبزی، مناطق شهری را بسیار گرم تر از مناطق روستایی می کند.
درختان چگونه شهرها را خنک می کنند؟
درختان در مناطق با سازه های ساخته شده اثر خنک کنندگی دارند و سبب ایجاد سایه و رطوبت می شوند و اشعه های خورشید را منحرف می کنند. این عملکرد به خنثی کردن اثر سازه ها و مصالح شهری مانند جاده ها، ساختمان ها، آسفالت و بتن کمک می نماید که گرما را در محیط ذخیره و سپس آزاد کنند.
درختان همینطور با جذب دی اکسیدکربن، محیط را خنک می کنند. به قول کارشناسان، یک درخت در طول عمر خود می تواند تا ۲۲ تن دی اکسیدکربن ذخیره کند.
پاریس اعلام نمود که درختان بهترین متحدان شهری در مبارزه با تغییرات آب وهوایی هستند. درختان علاوه بر جذب دی اکسیدکربن و خنک کردن هوا، به بهبود کیفیت هوا و مدیریت آب باران کمک می کنند.
آنها همینطور برای تنوع زیستی حیاتی هستند و به پشتیبانی از انواع گیاهان و حیات وحش در محیط شهری کمک می کنند. با ایجاد یک مانع طبیعی در مقابل آلودگی بصری و صوتی، درختان در بهبود سلامت ساکنان و کاهش استرس کمک کننده هستند.
شهرهای سراسر جهان به درخت روی می آورند؟
شهرهای دیگری که بر روی طرح های سبز شهری کار می کنند شامل سنگاپور، سئول در کره جنوبی و کوریتیبا در برزیل هستند. سنگاپور متعهد شده است تا آخر این دهه سبزتر و پایدارتر شود و مجموعه ای از اقدامات را در برنامه سبز سنگاپور ۲۰۳۰ تعیین کرده که شامل کاشت یک میلیون درخت بیشتر و توسعه بیشتر از ۱۳۰ هکتار پارک جدید است.
سئول، با حدودا ۲۶ میلیون ساکن، درحال ایجاد جنگل هایی در راه باد در امتداد رودخانه ها و جاده هاست تا هوای خنک را از کوه های خود به مرکز شهر هدایت کند. سئول امیدوار است دمای اواسط تابستان را در مرکز پایتخت سه تا هفت درجه سانتی گراد کم کند.
کوریتیبا اغلب بعنوان یکی از سرسبزترین شهرهای برزیل توصیف می شود. این شهر از دهه ۱۹۷۰ درحال توسعه طرح های پایداری بوده و تنها بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ حدودا ۱۴۰ هزار درخت در مناطق عمومی کاشته است.
در بریتانیا، لندن درحال کار بر روی یک طرح سبز شهری برای افزایش پوشش سبز است. برنامه ها شامل اطمینان از سبز شدن بیشتر از نیمی از لندن تا سال ۲۰۵۰ و افزایش پوشش درختان است.
مجمع جهانی اقتصاد می گوید: جنگلها برای سلامت کره زمین حیاتی هستند اما تخریب و از میان رفتن آنها سیستم های طبیعی را در مقیاسی که در تاریخ بشر دیده نشده است، بی ثبات می کند.
حفظ و احیای جنگلها هم برای مشاغل، معیشت و سلامت انسان مهم می باشد.
منبع:

1401/06/03
22:47:29
5.0 / 5
437
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد