افزایش نسبی دما در اکثر نقاط کشور

افزایش نسبی دما در اکثر نقاط کشور

به گزارش آبیاری، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه طی پنج روز آینده در اکثر نقاط کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیشبینی می شود، از کاهش کیفیت هوا و خیزش گرد و خاک در بعضی نقاط کشور در ایام آینده اطلاع داد.


صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، با بیان این که بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی پنج روز آینده در اکثر نقاط کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیشبینی می شود، در رابطه با وضعیت جوی کشور طی دو روز آینده، اظهار نمود: در دو روز آینده در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.
به قول رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، در سه روز آینده هم در بخش هایی از غرب و جنوب غرب کشور پدیده غبار باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.
او همینطور اضافه کرد: در پنج روز آینده برای نوار شرقی و بخش هایی از جنوب کشور وزش باد شدید و در نواحی مستعد خیزش گرد و خاک انتظار می رود و امروز شرق دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در رابطه با وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۵ شهریور) صاف و در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۶ شهریور) صاف و در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۴ و ۵ شهریور) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
منبع:

1401/06/04
11:20:06
5.0 / 5
433
تگها: كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد