رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس:

باید از تمامی ظرفیت های بین المللی برای مقابله با تغییرات اقلیمی استفاده گردد

باید از تمامی ظرفیت های بین المللی برای مقابله با تغییرات اقلیمی استفاده گردد

به گزارش آبیاری، رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت های بین المللی مانند کنوانسیون ها، مقاوله نامه ها و اجلاسیه های بین المللی برای مقابله با تغییرات اقلیمی استفاده گردد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه «تغییرات اقلیمی کل کشورها را تحت تاثیر قرار داده است»، اشاره کرد: کشور ما به جهت شرایط اقلیمی و قرارگیری در کمربند خشک زمین بیش از برخی کشورها متاثر از تغییرات اقلیمی شده است.

وی اضافه کرد: بروز پدیده گرد و غبار، کم آبی، خشک شدن تالاب ها، از میان رفتن محصولات کشاورزی و … همگی نشانه نشان دهنده اثرات مخرب گرمایش جهانی بر اقلیم کشور است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تأکید بر اینکه همه کشورها باید برنامه هایی جهت کاهش و مقابله با اثرات تغییرات اقلیمی داشته و نسبت به آن متعهد باشند، اضافه کرد: برای غلبه بر این پدیده، باید اقدامات کشورها بصورت هماهنگ صورت گیرد تا اثرات منطقه ای و جهانی تغییرات اقلیمی مهار شود.

رفیعی با اعلان اینکه «کوتاهی هایی برای مقابله با تغییرات اقلیم طی دهه های گذشته در کشور انجام شده است»، اشاره کرد: متاسفانه از ظرفیت های جهانی برای مقابله با این پدیده در کشور استفاده نشده است.

وی اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت های بین المللی مانند کنوانسیون ها، مقاوله نامه ها و اجلاسیه های بین المللی برای مقابله با تغییرات اقلیمی استفاده گردد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اعلان اینکه «امروز بیشترین تمرکز نهادهای بین المللی بر تغییرات اقلیمی است که تمام جهان را متاثر کرده است»، اشاره کرد: در زمینه مجلس نیز استفاده از ظرفیت اتحادیه بین المجالس جهان (IPU) جهت تسریع در انتقال دانش فنی و ایجاد صندوق مشترک حمایت های مالی و فنی بین پارلمان کشورهای عضو برای مقابله با اثرات تغییر اقلیم می تواند ضمن اجرای حرکتی مردمی و همه جانبه برای مقابله با این پدیده، سبب جلب مشارکت و نزدیکی دولت ها در این مقوله شود.
منبع:

1401/06/06
09:13:38
5.0 / 5
464
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد