دستاورد دولت سیزدهم در دیار علویان ؛

طرح های کشاورزی مازندران با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد امسال به بهره برداری می رسد

طرح های کشاورزی مازندران با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد امسال به بهره برداری می رسد

به گزارش آبیاری، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از هدفگذاری این سازمان برای اتمام طرح های کشاورزی نیمه تمام استان آگاهی داد و اظهار داشت: طبق برنامه تمامی طرح های کشاورزی با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد تا اختتام امسال به بهره برداری برسد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، حسین نگهدار روز سه شنبه با حضور در مرکز خبرگزاری ایرنا در ساری تعداد طرح های کشاورزی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد را ۸۲ مورد اعلام نمود و اضافه کرد: اجرائی شدن این طرح ها به سرمایه گذاری یکهزار و ۸۳۴ میلیارد تومانی نیاز دارد.
وی اتمام طرح های نیمه تمام را یکی از تاکیدات آیت الله دکتر رئیسی عنوان نمود و اظهار داشت: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان، ردیف های اعتباری تبصره ۱۸، رونق تولید، خط ویژه مکانیزاسیون و منابع داخلی وزارت جهاد کشاورزی قرار شد ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید برای سرمایه گذاری کمی و کیفی به بخش کشاورزی مازندران تزریق شود تا از این طریق طرح ها با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد امسال به بهره برداری برسد.
معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تأکید بر این که برای بازگشت طرح های راکد کشاورزی به چرخه تولید برنامه ریزی منسجمی در دست اجراست، افزود: طی مدت یکسال فعالیت دولت سیزدهم ۵۶ واحد کشاورزی راکد با صرف اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی به مدار تولید بازگشتند که با فعالیت مجدد این واحدها ۲۴۶ نفر به سرکار خود بازگشتند.

اتمام تمامی طرح های راکد مازندران، هدفگذاری ۲ ساله بخش کشاورزی
نگهدار تعداد طرح های راکد بخش کشاورزی مازندران را ۲۱۸ طرح اعلام نمود و اظهار داشت: طی هدف گذاری جهاد کشاورزی ظرف مدت ۲ سال آینده تمامی این واحدها به مدار تولید بر می گردند و اشتغال یک هزار و ۳۳۵ نفر نیز فراهم می شود.
وی همین طور افزود: ۲۱ طرح کشاورزی مازندران در تملیک بانک های قرار دارد که هم اکنون ۱۴ واحد راکد و هفت واحد دیگر طی یکسال اخیر به چرخه تولید بازگشتند.
معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران همین طور اعلام نمود که ۱۱۸ واحد کشاورزی استان با ۷۰ درصد ظرفیت کار می کند که ظرفیت اسمی اشتغال این واحدها ۸۰۵ نفر است و هم اکنون فقط ۳۳۱ نفر در آنها مشغول به فعالیت هستند.
نگهدار با اشاره به این که کشاورزی مازندران قلب تپنده کشاورزی کشور شمرده می شود، گفت: مشکلات اقتصادی همچون عدم ثبات بازار، کمبود نقدینگی، عدم هماهنگی برای ارائه به موقع بسته های حمایتی سبب شده تا برخی از واحدهای کشاورزی استان راکد شوند یا با ظرفیت کامل فعالیت نکنند.
معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران همین طور در آخر تشکیل کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید و بعد از آن تشکیل کمیته رفع موانع تولید در سازمان جهاد کشاورزی مازندران را در راستای جلوگیری از رکود واحدهای جدید و بازگرداندن واحدهای راکد و تملیکی در گرو بانکها عنوان نمود.
استان مازندران با فعالیت ۳۴۱ هزار بهره برداری در بخش کشاورزی، تولید بیش از ۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش ۶۲۱ هزار میلیارد تومان در تولید ۱۴ محصول کشاورزی در کشور رتبه برتر را دارد.
بنا به اعلام جهاد کشاورزی مازندران ۱۰ درصد از ارزش اقتصادی کل محصولات کشاورزی کشور به مازندران اختصاص دارد.منبع:

1401/06/09
08:43:39
5.0 / 5
511
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد