همزمان با هفته دولت؛

تامین آب آشامیدنی بهداشتی و راه اندازی کانال انتقال آب برای عشایر جنوب پایتخت

تامین آب آشامیدنی بهداشتی و راه اندازی کانال انتقال آب برای عشایر جنوب پایتخت

به گزارش آبیاری، مدیر امور عشایر استان تهران از افتتاح چند طرح برای ارتقای سطح زندگی عشایر استان آگاهی داد و اظهار داشت: تامین آب آشامیدنی بهداشتی و راه اندازی کانال انتقال آب از با اهمیت ترین طرح های افتتاح شده در هفته دولت بود.


فرشید ذبیحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای طرح تامین آب آشامیدنی کانون عشایری تماشا در شهرستان پردیس، تامین آب آشامیدنی کانون عشایری چهل قز در شهرستان ری و راه اندازی کانال آب و لایروبی سامانه های عشایری سیاه کوه در شهرستان ورامین همچون طرح های افتتاح شده هفته دولت در مناطق عشایری استان تهران بود.
وی اضافه کرد: این طرح ها با اعتباری بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بهره برداری شد تا با شروع به کار آنها، سطح زندگی عشایر در مناطق کم برخوردار ارتقا یابد.
ذبیحی ضمن اشاره به توزیع نهاده های دامی در مناطق عشایری اظهار داشت: از ابتدای امسال تا حالا پنج هزار و ۱۱۳ تن انواع نهاده های دامی و ۲۸۰ تن آرد خوراکی در بین عشایر استان تهران توزیع شد.
مدیر امور عشایر استان تهران تصریح کرد: از ابتدای امسال تا حالا نیز ۱۰ نفر از عشایر برای گرفتن تسهیلات خشکسالی با اعتباری معادل ۶۵۰ میلیون تومان به بانک عرضه شدند و همین طور حدود ۱۶ میلیارد تومان نیز تسهیلات طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها به عشایر اختصاص پیدا کرد.
کیفیت زندگی عشایر ارتقا پیدا می کند
همچنین استاندار تهران درباب توجه به جامعه تولیدکننده عشایر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رویکرد دولت سیزدهم توجه به جامعه موثر و تولیدکننده روستایی و عشایر است.
محسن منصوری عنوان کرد: واقعا عشایر استان تهران با کمترین امکانات بیشترین نقش آفرینی را دارند بگونه ای که این جامعه تولیدکننده حدود ۳۰ درصد گوشت قرمز پایتخت نشینان را تامین می کنند.
وی افزود: جلسه شورای عشایری استان تهران که در ایام ابتدایی تابستان امسال در منطقه عشایری انجام شد مصوباتی داشت که تلاش داریم با اجرائی شدن مصوبات کیفیت زندگی در مناطق عشایری افزایش پیدا کند.
استاندار تهران تصریح کرد: توجه به زندگی عشایری یعنی توجه به اشتغال و رونق تولید و معاون اقتصادی را به عنوان نماینده تام الاختیار انتخاب کردم تا پیگیر اجرائی شدن مصوبات شورای عشایری شود.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، حدود سه هزار خانوار عشایر استان تهران که در پایتخت قدمت ۴۰۰ ساله دارند از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز هستند اما این جامعه نیازمند توجه ویژه مسئولان و دولتمردان است.
این عشایر سالانه بیش از ۶۰ هزار تن انواع محصولات پروتئینی تولید و جهت عرضه روانه بازار مصرف می کنند که شهرستان های دماوند، فیروزکوه، ورامین، پاکدشت و همین طور ملارد و شهریار از شهرستان های عشایر نشین استان تهران است که بیشترین عشایر را به خود مختص کرده است.


منبع:

1401/06/10
23:12:26
5.0 / 5
463
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد