۳۲ قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی در استانها تشکیل شد

۳۲ قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی در استانها تشکیل شد

آبیاری: به گزارش آبیاری، مشاور رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: تا حالا 32 قرارگاه استانی دامپزشکی در استانهای سراسر کشور تشکیل شده است و 9 دستگاه اجرائی در این قرارگاه محرومیت زدایی عضو هستند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، محمد مهدی خورشیدوند روز جمعه در مراسم شروع رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در خراسان جنوبی، اضافه کرد: این قرارگاه ها با ۲ ماموریت ویژه تشکیل شده و مسئول و اعضای آن جهادگران دامپزشکی هر استان هستند.
وی گفت: ماموریت اول قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی، الحاق گروههای جهادی تخصصی در کشور به قرارگاه و پرهیز از جزیره ای عمل کردن است.
مشاور رییس سازمان دامپزشکی در احیا و توسعه جهاد دامپزشکی اظهار داشت: قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی کشور رزمایش های تخصصی استانی، منطقه ای و ملی را انجام داده یا در دست انجام است.
وی با اعلان اینکه سه هزار جهادگر در این رزمایش ها حضور پیدا کرده اند اضافه کرد: هدف گذاری ما حضور و فعالیت ۴۲ هزار نفر دامپزشک و پیراپزشک کشور در رزمایش های قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی است.
خورشیدوند اظهار داشت: دستگاه های همکار در زمینه دامپزشکی، کارهایی داشتند و همه این کارهای جهادی در قرارگاه طرح و برنامه ریزی می شود.
وی با اعلان اینکه تمامی خدمات ارائه شده به دامداران رایگان است اضافه کرد: درباب ماموریت مبارزه با بیماریها توفیقاتی حاصل نشده بود که با پیگیری ها و کوشش های انجام شده در سازمان بهداشت جهانی رتبه ایران سبز شده و بین ۹ کشور سبز دنیا قرار گرفته ایم.
مشاور رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: تلاش بر این است محصولات دامی ایران به ۴۵ کشور صورت گیرد و پس از ۶ سال ارسال محصولات طیور ایران به کشور عراق از سرگیری شده است.
وی اظهار داشت: نتیجه همه این تلاش ها خروجی امنیت غذایی، زیستی و ملی در کشور است.
رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در آستانه اجلاسیه ملی جهادگران با حضور بیش از ۱۶۰ جهادگر استانهای مختلف کشور در زمینه تخصصی دامپزشکی از امروز (جمعه) در استان خراسان جنوبی شروع شد.
مراسم افتتاحیه رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی، رییس سازمان بسیج سازندگی کشور و تعدادی از مسئولان و جهادگران در سالن غدیر بیرجند انجام شد و گروههای جهادی به ۱۱۵ منطقه روستایی و عشایری استان اعزام می شوند.
برنامه های اجلاسیه ملی جهادگران با عنوان "جهاد مقدس" از سوم شهریور با حضور گروههای جهادی خدمت رسان در شهرستان فردوس و استان خراسان جنوبی شروع شد و ادامه دارد.
اجلاسیه ملی جهادگران ۱۳ شهریور امسال همزمان با سالروز حضور مقام معظم رهبری در فردوس بعد از زلزله سال ۱۳۴۷ و ارائه خدمات جهادی به زلزله زدگان این منطقه، برگزار می گردد.

1401/06/12
10:37:27
5.0 / 5
462
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد