هشدار هواشناسی نسبت به خیزش گرد و خاک در استانهای هم مرز با عراق

هشدار هواشناسی نسبت به خیزش گرد و خاک در استانهای هم مرز با عراق

آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به خیزش گرد و خاک در استانهای هم مرز با عراق از سه شنبه تا جمعه (15 تا 18 شهریورماه) هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد نسبتا شدید، در مناطق مستعد گردوخاک آگاهی داد.

این شرایط جوی روز سه شنبه و چهارشنبه (۱۵ و ۱۶ شهریورماه) در گلستان و خراسان شمالی، روز پنج شنبه (۱۷ شهریورماه) در خراسان شمالی، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان و روز جمعه ( ۱۸ شهریورماه) در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان پیش بینی می شود.

بر اثر این مخاطره احتمال کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال لطمه به تاسیسات حساس به گردوغبار وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از لطمه های ناشی از این مخاطره، خودداری از حضور افراد در فضای باز خصوصاً اشخاص لطمه پذیر، همراه داشتن ماسک کافی توسط زائران شرکت کننده در راه پیمایی اربعین در عبور از گذرگاه ها، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاه های ذیربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان ها نیمه کاره و استواری سازه های موقت همچون تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها را سفارش می کند.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/06/15
23:20:56
5.0 / 5
458
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد