پیشنهاد تصویب آئین نامه پشتیبانی از برگزیدگان بخش کشاورزی در هیات دولت

پیشنهاد تصویب آئین نامه پشتیبانی از برگزیدگان بخش کشاورزی در هیات دولت

به گزارش آبیاری، معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات کشاورزی از دولت خواست تصویب آئین نامه پشتیبانی از برگزیدگان بخش کشاورزی با عنایت به نقش بی بدیل آنان در پایدارسازی تولیدات، امنیت غذایی و استفاده خردمندانه از منابع تولید در دستور کار قرار گیرد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، « عطاالله ابراهیمی» امروز دوشنبه در حاشیه همایش شروع سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ و تجلیل از کشاورزان برگزیده و پیشرو که در مرکز همایش های بین المللی اجلاس سران در تهران برگزار شد، اضافه کرد: ۱۷۱ کشاورز برگزیده و ۳۸ گندمکار پیشرو طی مراسمی در همایش شروع سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با حضور رئیس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی تجلیل و تندیس، لوح تقدیر و مدال یادبود دریافت نمودند.
معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات کشاورزی (تات) اظهارداشت: ۱۷۱ کشاورز در سطح ملی در ۱۵۰ رشته و از میان ۲۷ هزار داوطلب در سرتاسر کشور بعد از ارزیابی و بررسی بعنوان نمونه انتخاب و عرضه شدند.
وی، میانگین سنی کشاورزان برگزیده را حدود ۴۸ سال (۴ سال جوانتر از متوسط سنی کشاورزان کل کشور) اعلام نمود.
معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات کشاورزی اظهار داشت: ۸۱.۲ درصد برگزیدگان بخش کشاورزی در این دوره دارای مدرک تحصیلی دیپلم به بالا و حدود ۵۰ درصد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر دارند.
ابراهیمی افزود: در این دوره ۱۱ نفر از کشاورزان برگزیده را زنان می سازند و برای اولین بار یک بهره بردار زن توانست در تولید ذرت علوفه ای بعنوان کشاورز نمونه، انتخاب گردد.
وی خلاقیت و نوآوری، بهره وری در مصرف آب و نهاده های کشاورزی، کارآفرینی، میزان عملکرد تولید در واحد سطح، کیفیت تولید، کاهش استفاده از سموم شیمیایی، استفاده از تکنولوژی های جدید و ارتباط با موسسه های تحقیقاتی و علمی، بازارمحور بودن و برندسازی برای محصولات تولیدی و مشارکت جویی در تعاونی ها و تشکل ها را از شاخصهای ارزیابی و انتخاب کشاورزان برگزیده ملی برشمرد.
معاون آموزش و ترویج سازمان تات اظهار داشت: مهم ترین معیارهای انتخاب ۳۸ گندمکار پیشرو همچون استفاده از تکنولوژی های جدید، پایداری تولید، اجرای کشاورزی حفاظتی، میزان عملکرد در واحد سطح، خلاقیت و نوآوری، رعایت تناوب و مشارکت در فعالی های تحقیقاتی و آموزشی هستند.

1401/06/16
10:45:48
5.0 / 5
670
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد