استاندار:

سمنان در پرداخت تسهیلات دامدارکارت جزو استانهای برتر کشور است

سمنان در پرداخت تسهیلات دامدارکارت جزو استانهای برتر کشور است

به گزارش آبیاری، ایرنا- استاندار سمنان اظهار داشت:   استان سمنان در حوزه ثبت نام دامدارکارت رتبه سوم و در پرداخت تسهیلات مربوط به آن عنوان چهارم کشور را دارا است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، سید محمدرضا هاشمی روز پنجشنبه در نشست وزیر جهاد کشاورزی با تعدادی از کشاورزان و تشکل های بخش کشاورزی شهرستانهای گرمسار و آرادان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان گرمسار اظهار داشت: تسهیلات دامدارکارت در استان به وسیله ۴۰ شعبه بانک کشاورزی در استان سمنان پرداخت گردید.
وی افزود: تامین نهاده های دامی در استان سمنان از مطالبات بهره برداران این استان است که نیاز به مساعدت وزارت جهاد کشاورزی دارد.
هاشمی افزود: بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام در استان سمنان وجود دارد و در زمینه کشت گلخانه ای نیز سمنان جزو استانهای پیشرو در کشور است.
هاشمی اشاره کرد: تعیین تکلیف سیلوی شهرستان گرمسار که بیش از ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چند بحث درباب شهرک گلخانه ای جزو مطالبات استان سمنان از وزیر جهاد کشاورزی است.
وی تصریح کرد: تا کنون بیش از ۶۴هزار تن گندم تولیدی استان سمنان به ارزش ۷۵۰ میلیارد تومان خریداری و بیش از ۹۶ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.
وی ادامه داد: طرح هدفمندی یارانه ها و طرح جدید خرید نان همچون برنامه هایی بود که در استان سمنان باکیفیت مناسب به انجام رسیده است.
هاشمی اشاره کرد: خرید ترکیبی دام های موجود در استان باید تعیین تکلیف شود.
استاندار سمنان اظهار داشت: استان سمنان، سه استعداد بزرگ صنعتی و معدنی، گردشگری و کشاورزی را به عنوان ظرفیتی بزرگ در خود دارد و حمایت بیش از پیش مسئولان در سطح ملی کمک کننده در شکوفایی این ظرفیت ها است.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، «سید جواد ساداتی نژاد»، وزیر جهاد کشاورزی امروز پنجشنبه بمنظور بازدید و بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان گرمسار وارد استان سمنان شد.
ساداتی نژاد در بدو ورود وارد شهرستان گرمسار شده و مورد استقبال هاشمی استاندار، اردشیر مطهری نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان و برخی دیگر از مسئولان استانی قرار گرفت.
وزیر جهاد کشاورزی در این سفر یک روزه مقرر است سیلوی یکصد هزار تنی شرق کشور را بازدید کند که حالا ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مسافرت دولت سیزدهم به سمنان ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل گرفت.
بازدید از واحد فوق پیشرفته مرغ تخمگذار در آرادان گرمسار از دیگر برنامه های وزیر جهاد کشاورزی در استان سمنان است.
شهرستان گرمسار در غرب استان سمنان و در همسایگی استان تهران قرار دارد.منبع:

1401/06/18
11:13:39
5.0 / 5
566
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد