آخرین وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات

آخرین وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات

به گزارش آبیاری، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار داشت: آسمان اغلب مرزهای غربی کشور صاف، گاهی وزش باد و غبار رقیق و شهرهای زیارتی عراق صاف همراه با وزش باد پیش بینی می شود.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات اظهار داشت: آسمان مهران فردا و پس فردا (۲۰ و ۲۱ شهریورماه) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با احتمال خیزش گرد و خاک با بیشترین و کمترین دمای ۴۴ و ۲۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی افزود: همین طور آسمان شلمچه و چذابه طی دوروز آینده صاف تا کمی ابری، وزش باد گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود. دمای هوا فردا در شلمچه به ۴۵ و ۲۸ درجه سانتیگراد در گرمترین و خنکترین زمان می رسد. این منطقه جمعه دمای هوای ۴۶ درجه ای تا ۲۸ درجه ای را تجربه می کند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: دمای هوای فردا در چذابه در گرم ترین زمان ۴۷ و در خنکترین زمان ۲۹ درجه سانتیگراد خواهد بود و پس فردا بیشینه و کمینه دما ۴۷ و ۳۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گفته ضیائیان، آسمان قصر شیرین فردا و پس فردا صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد و احتمال خیزش گرد و خاک است. فردا با بیشترین و کمترین دمای ۴۲ و ۲۴ درجه سانتیگراد و پس فردا با بیشینه و کمینه دمای ۴۳ و ۲۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت جوی تمرچین پیرانشهر طی فردا و پس فردا اظهار داشت: آسمان این منطقه فردا صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد خواهد بود و دما در گرمترین و خنکترین زمان فردا ۲۹ و ۱۶ درجه سانتیگراد و پس فردا نیز با بیشینه و کمینه دما به ۲۹ و ۱۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان با اشاره به وضعیت جوی شهرهای عراق اظهار داشت: آسمان نجف و کربلا فردا و پس فردا صاف همراه با غبار محلی گاهی وزش باد با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود. دمای نجف فردا به ۴۴ و ۲۸ درجه سانتیگراد در گرمترین و خنکترین زمان می رسد. برای جمعه نیز دمای هوا در این شهر ۴۳ و ۲۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی درباره ی دمای هوای کربلا نیز اظهار داشت: دمای هوای این شهر فردا در گرمترین زمان به ۴۴ و در خنکترین زمان به ۲۷ درجه سانتیگراد می رسد. پس فردا نیز دمای هوا در این شهر در گرمترین و خنکترین دما ۴۳ و ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی کاظمین اظهارکرد: آسمان کاظمین فردا صاف گاهی وزش باد با احتمال خیزش گرد و خاک خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوا در این شهر ۴۳ و ۲۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. وضعیت جوی کاظمین جمعه صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود و بیشینه دمای هوا ۴۳ و کمینه آن ۲۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیائیان در آخر درباره ی وضعیت جوی سامرا طی فردا و پس فردا اظهار داشت: آسمان این شهر فردا صاف گاهی همراه با غبار محلی گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۴۳ و ۲۷ درجه سانتیگراد خواهد بود. همین طور جمعه دمای هوا در گرمترین و خنک ترین زمان به ۴۴ و ۲۵ درجه سانتیگراد می رسد.

منبع:

1401/06/20
09:45:10
5.0 / 5
509
تگها: تجربه , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد