تنفس هوای مطلوب در 7 کلانشهر

تنفس هوای مطلوب در 7 کلانشهر

به گزارش آبیاری، بر مبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست همه هفت کلانشهر کشور امروز(۲۱ شهریورماه) هوای مطلوبی داشته اند.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با کیفیت هوای هفت کلانشهر کشور، امروز(۲۱ شهریورماه) آلاینده شاخص هوای کرج ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۹۸ و در شرایط قابل قبول است اما در آستانه شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

مردم در پنج کلانشهر اهواز، شیراز، تهران، مشهد و اراک هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۹۲، ۸۹، ۸۴، ۸۴ و ۷۴ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص هوا در تهران، مشهد و شیراز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و در دو کلانشهر اراک و اهواز ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون است.

اهالی شهر تبریز هوای پاک را با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با رسیدن به عدد ۳۳ تنفس کرده اند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/06/21
22:36:46
5.0 / 5
458
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد