هوای اهواز آلوده برای گروههای حساس

هوای اهواز آلوده برای گروههای حساس

آبیاری: برمبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست از بین هشت کلانشهر کشور امروز(۲۸ شهریورماه) اهواز آلودگی هوا برای گروههای حساس و هفت کلانشهر هوای مطلوب را تجربه کرده اند.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز (۲۸ شهریورماه) آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۳۷ و در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
مردم در هفت کلانشهر اصفهان، تهران، شیراز، مشهد، کرج، اراک و تبریز هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۹۳، ۸۷، ۸۷، ۸۴، ۷۸، ۶۹ و ۶۴ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص هوا در این هفت کلانشهر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
منبع:

1401/06/29
12:08:55
5.0 / 5
578
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد