مدیركل دفتر فنی و مهندسی شركت بازرگانی دولتی اعلام كرد:

افزایش ظرفیت ذخیره سازی روغن خام کشور به بالای ۱ و سه دهم میلیون تن

افزایش ظرفیت ذخیره سازی روغن خام کشور به بالای ۱ و سه دهم میلیون تن

به گزارش آبیاری، مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت تجاری دولتی ایران اظهار داشت: با افزایش 125 هزارتنی ظرفیت ذخیره سازی، مجموع ظرفیت ذخیره روغن خام کشور به یک میلیون و 378 هزارتن می رسد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از شرکت تجاری دولتی ایران (مبدأ)؛ « احمد عبدلی» با اعلان اینکه حالا ظرفیت ذخیره سازی روغن خام کشور در بخش خصوصی و دولتی بیش از یک میلیون و ۲۵۳ هزار تن است، اضافه کرد: با اجرای طرح های در دست راه اندازی در استانهای تهران و البرز به ظرفیت ۱۰۰ هزار تن و با احتساب افزایش ۲۵ هزار تنی استان مازندران، میزان ظرفیت ذخیره سازی روغن خام کشور با ۱۰ درصد افزایش به یک میلیون و ۳۷۸ هزار تن خواهد رسید.
وی اظهارداشت: ساخت انبار و مخازن جدید ذخیره سازی روغن خام در استان مازندران شروع شده که با بهره برداری از آن، ۲۵ هزار تن به ظرفیت ذخیره سازی این کالای راهبردی در کشور افزوده خواهد شد.
مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت تجاری دولتی ایران اشاره کرد: دولت برای بالا بردن ضریب امنیت غذایی کشور، اجرای طرح های ذخیره سازی کالاهای اساسی را در دستور کار دارد و برای تحقق آن در بخش نگهداری روغن خام، ساخت یک انبار ذخیره سازی با مخازنی به ظرفیت ۲۵ هزار تن را در شهرستان نکای استان مازندران و نزدیکی بندر امیرآباد به عنوان یکی از مبادی اصلی ورودی این کالا به کشور در دستور کار دارد.
بر اساس این گزارش، انبار و مخازن جدید پیش بینی شده به سبب واقع شدن در راه واردات روغن خام خوراکی، علاوه بر کاهش هزینه های تامین این محصول راهبردی، در افزایش ضریب امنیت غذایی کشور نیز مؤثر خواهد بود.


1401/06/30
10:40:18
5.0 / 5
608
تگها: آب , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد