تنفس هوای آلوده برای گروههای حساس در اهواز و اصفهان

تنفس هوای آلوده برای گروههای حساس در اهواز و اصفهان

آبیاری: به گزارش آبیاری، بر مبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست از بین هشت کلانشهر کشور امروز(۳۰ شهریورماه) اهواز و اصفهان آلودگی هوا برای گروههای حساس و شش کلانشهر هوای مطلوب را تجربه کرده اند.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز (۳۰ شهریورماه) آلاینده شاخص هوای اهواز با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۴۱ و در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

همچنین اهالی شهر اصفهان هوا را با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و با رسیدن به عدد ۱۱۹ تنفس کرده اند.

مردم در شش کلانشهر کرج، اراک، مشهد، تهران، تبریز و شیراز هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۹۳، ۹۱، ۸۴، ۸۲، ۸۰ و ۷۵ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص در این شش کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1401/06/31
17:59:16
5.0 / 5
541
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد