پیش بینی وزش باد شدید در جنوب و جنوب غرب کشور

پیش بینی وزش باد شدید در جنوب و جنوب غرب کشور

آبیاری: به گزارش آبیاری، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا وضعیت جوی کشور طی روزهای آتی را شرح داد و اظهار داشت: امروز ( پنجشنبه 21 مهر) در بعضی ساعات در جنوب و جنوب غرب کشور وزش باد نسبتا شدید پیشبینی می شود. همینطور نفوذ گرد و غبار به بعضی از این مناطق دور از انتظار نیست.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط جوی کشور، اظهار داشت: امروز (پنجشنبه ۲۱ مهر) در گیلان و برخی مناطق اردبیل، مازندران، شمال استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. همین طور در دامنه ها و ارتفاعات زاگرس واقع در غرب و شمال غرب کشور نیز در بعضی ساعات افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: فردا ( جمعه ۲۲ مهر) در اردبیل، گیلان، غرب مازندران، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، بارش خفیف و پراکنده رخ می دهد. روزهای شنبه و یکشنبه ( ۲۳ و ۲۴ مهر) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار برقرار است و در غرب گیلان و شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده انتظار می رود. روز دوشنبه (۲۵ مهر) نیز در بعضی مناطق شامل غرب، استانهای ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.
ضیائیان اشاره کرد: امروز ( پنجشنبه ۲۱ مهر) در بعضی ساعات در جنوب و جنوب غرب کشور وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود. همین طور نفوذ گرد و غبار به تعدادی از این مناطق دور از انتظار نیست. شنبه و یکشنبه ( ۲۳ و ۲۴ مهر) در غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک انتظار می رود. از طرف دیگر امروز دریای خزر و غرب خلیج فارس مواج پیش بینی می شوند.
وی درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اشاره کرد: آسمان تهران فردا (۲۲ مهر) صاف تا کمی ابری و در پس از ظهر وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۲۳ مهر) صاف همراه با غبار بامداد گاهی در پس از ظهر وزش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در آخر بیان کرد: طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ مهر) اهواز با دمای ۳۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و طی امروز و فردا(۲۱ و ۲۲ مهرماه) شهرکرد با دمای صفر درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور پیش بینی می شود.
منبع:

1401/07/22
13:39:09
5.0 / 5
328
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان آبیاری
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد