بارش باران در بعضی استانها

بارش باران در بعضی استانها

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در بعضی استانها همین طور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شرق و شمال شرق کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط جوی این استان اظهار داشت: دوشنبه (۲۵ مهرماه) در گلستان، مازندران، گیلان، شرق اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ابرناکی، بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید و رعدوبرق رخ می دهد.

وی اضافه کرد: سه شنبه(۲۶ مهرماه) با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش در استانهای ساحلی همراه با وزش باد و کاهش دما تقویت خواهد شد و دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گستره بارش در این روز ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را نیز در بر خواهد گرفت. در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز رگبارورعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می رود.

وی افزود: چهارشنبه(۲۷ مهرماه) در این مناطق بارش کاهش پیدا می کند و فقط تا ظهر چهارشنبه بارش خفیف و پراکنده در این مناطق رخ می دهد همین طور طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد در شمال شرق و شرق کشور بیشتر می شود و در بعضی مناطق وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک انتظار می رود.

ضیاییان افزود: پنجشنبه(۲۸ مهرماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود و در نوار شمالی کشور خصوصاً در سواحل شمالی افزایش دما رخ می دهد و بعدازظهر در شمال غرب کشور ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۶ مهرماه) کمی ابری تا قسمتی ابری در پس از ظهر وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۲۷ مهرماه) قسمتی ابری با احتمال بارش پراکنده در پس از ظهر وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۵ و۲۶ مهرماه ) اهواز با دمای ۳۹ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۲ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

منبع:

1401/07/25
22:44:50
5.0 / 5
622
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد