۱۰ استان بارانی می شوند

۱۰ استان بارانی می شوند

آبیاری: آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به بارش باران در 10 استان کشور طی امروز، از ادامه بارش ها در بعضی نقاط کشور تا سه شنبه آگاهی داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار داشت: امروز در بعضی مناطق اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود که بارش در غرب گیلان شدت بیشتری دارد.
وی با اعلان اینکه این وضعیت شنبه علاوه بر مناطق یاد شده در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز رخ می دهد، اضافه کرد: در این روز بارش در گیلان و مازندران شدت بیشتری خواهد داشت. همین طور در ارتفاعات زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب نیز افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می دهد.
بگفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، یکشنبه در بعضی نقاط سواحل دریای خزر، اصفهان، شمال فارس، یزد و نیز غرب کشور بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.
ضیاییان با پیش بینی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در مناطقی از غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی طی دوشنبه، درباره ی وضعیت جوی کشور در روز سه شنبه افزود: سه شنبه گستره بارش علاوه بر مناطق فوق، بخش هایی از دامنه های زاگرس مرکزی و شمال شرق را نیز فرا می گیرد. همین طور طی این مدت بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.
وی این را هم اظهار داشت که دمای هوای جمعه و شنبه بین ۴ تا ۶ درجه در نوار شمالی کشور کاهش پیدا می کند.
بگفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، امروز شرایط برای تشکیل توده گرد و خاک بر روی عراق و انتقال آن به استانهای مرزی در غرب و جنوب غرب کشور مهیا است.
ضیاییان اشاره کرد: سرعت وزش باد دوشنبه در دامنه های جنوبی البرز، شمال غرب، غرب، جنوب غرب و مرکز و نیز سه شنبه علاوه بر این مناطق در شمال شرق و جنوب شرق کشور بیشتر می شود که در بعضی از این مناطق با خیزش گرد و خاک نیز همراه خواهد بود.
وی همین طور اشاره کرد که دریای خزر جمعه، شنبه و سه شنبه مواج است.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۷ آبان ماه) نیمه ابری تا ابری، گاهی وزش باد و بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ و روز یکشنبه (۸ آبان ماه) نیمه ابری و همراه با وزش باد، به تدریج کاهش ابر، گاهی غبار رقیق با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز (۶ آبان ماه) اهواز با دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی فردا (۷ آبان ماه) اهواز و بندرعباس با دمای ۳۴ درجه سانتیگراد گرم ترین مراکز استانهای کشور و طی امروز و فردا (۶ و ۷ آبان ماه) شهرکرد با دمای صفر و ۱ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.
منبع:

1401/08/06
13:44:35
5.0 / 5
603
تگها: آب , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد