مدیرعامل شركت آب منطقه ای البرز:

در شرایط خشکسالی جدی هستیم

در شرایط خشکسالی جدی هستیم

آبیاری: به گزارش آبیاری، البرز مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز اظهار داشت: اگر هر یک از مشترکان حتی ۱۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند بخش عمده ای از دغدغه تأمین آب در ماه های باقی مانده از سال حل می شود.داود نجفیان در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه در شرایط خشکسالی و کمبود جدی آب قرار داریم، اظهار نمود: با این شرایط انتظار داریم مردم با مدیریت مصرف و صرفه جویی به حفظ منابع آبی موجود کمک کنند.

وی افزود: اگر هر یک از مشترکان حتی ۱۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند بخش عمده ای از دغدغه تأمین آب در ماه های باقی مانده از سال حل می شود.

این مسئول ضمن اشاره به این که سرانه ی مصرف آب در ایران با استاندارد جهانی فاصله بسیاری دارد، تصریح کرد: به صورت میانگین هر ایرانی روزانه بین ۲۳۰ تا ۲۴۰ لیتر آب مصرف می کند این در شرایطی است که متوسط مصرف جهانی حدود ۱۴۰ لیتر در روز است.

مدیرعامل آب منطقه ای البرز ضمن اشاره به وضعیت مصرف آب در البرز افزود: این سرانه در شهرهای مختلف استان متفاوت می باشد به صورتی که امکان دارد در شهری سرانه ۳۰۰ لیتر و در شهری دیگر ۲۰۰ لیتر باشد.

وی تصریح کرد: میزان مصرف مشترکان در شهرهای استان به عوامل مختلفی بستگی دارد مثلاً در شهرهایی که باغ ویلای بیشتری وجود دارد یا در مناطق روستایی که احشام دارند، میزان مصرف بیشتر است.

نجفیان ابراز کرد: با عنایت به این که منابع آبی محدود است، وزارت نیرو به تنهایی از عهده مدیریت این منابع بر نمی آید و در این راه همکاری مردم ضروری به نظر می آید.

منبع:

1401/08/08
13:05:45
5.0 / 5
777
تگها: آب , باغ , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد