ناپدید شدن یخچال های طبیعی جهان تا سال ۲۰۵۰

ناپدید شدن یخچال های طبیعی جهان تا سال ۲۰۵۰

آبیاری: به گزارش آبیاری، سازمان ملل در گزارشی اعلام نمود: تا سال 2050 گرمای جهانی سبب می شود یخچال های طبیعی بزرگ همچون یخچال یوسمیتی ذوب شود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، در گزارش جدید سازمان ملل هشدار داده شده است که طی ۳۰ سال آینده یخچال های طبیعی در بعضی از معروف ترین محلهای میراث جهانی به سبب تغییرات آب و هوایی ناپدید می شوند که ازآن جمله می توان به یخچال های موجود در پارک ملی یوسمیتی اشاره نمود.
بر اساس گزارش یونسکو که امروز (پنج شنبه) انتشار یافت، یخچال های یک سوم از ۵۰ سایت میراث جهانی باوجود تلاش ها برای محدود کردن افزایش دما، محکوم به ناپدید شدن تا سال ۲۰۵۰ هستند. همین طور تکه های یخی پارک ملی یلوستون که امسال در معرض سیل قرار گرفت و آخرین یخچال های طبیعی آفریقا همچون کوه کلیمانجارو در معرض خطر ناپدید شدن هستند.
در این بررسی پژوهشگران حدود ۱۸ هزار و ۶۰۰ یخچال طبیعی را در ۵۰ سایت میراث جهانی مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند: از سال ۲۰۰۰ و به سبب انتشار گاز کربن دی اکسید این یخچال ها با سرعتی سریع درحال عقب نشینی هستند.
به گزارش پایگاه آکسیوس، طبق این مطالعه، یخچال های طبیعی در سایت های میراث جهانی هر سال حدود ۵۸ میلیارد تن یخ از دست داده و ۴.۵ درصد از افزایش سطح جهانی دریاها را می سازند.1401/08/13
14:54:18
5.0 / 5
610
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد