کیفیت هوای تهران در وضعیت قابل قبول

کیفیت هوای تهران در وضعیت قابل قبول

آبیاری: به گزارش آبیاری، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص الان با میانگین ۸۲ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با وزش باد مؤثر تا بامداد امروز (جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱) و کاهش ترافیک در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفت. همینطور افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل موقت گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد وجود خواهد داشت. با تداوم این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.
در روز شنبه ۲۸ آبان ماه هم کاهش تندی باد همراه با آغاز تردد خودرو ها در اولین روز هفته، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت و حاکمیت جو نسبتاً پایدار و آرام در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود.
با کاهش تندی باد و افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی شنبه بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.
برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۲ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.
کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
منبع:

1401/08/28
10:04:55
5.0 / 5
596
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد