افزایش تا ۸ درجه ای دما در بخش هایی از كشور

افزایش تا ۸ درجه ای دما در بخش هایی از كشور

به گزارش آبیاری مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از افزایش حدود ۵ تا ۸ درجه ای دما در بخش هایی از كشور و بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در بعضی دیگر از نقاط كشور طی سه روز آینده اطلاع داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (۱۷ مرداد ماه) در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز در استان تهران و سمنان افزایش ابر، بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد، اظهار نمود: این شرایط طی سه روز آینده برای ارتفاعات مرکزی و شرقی البرز پیشبینی می شود.
ایشان در ادامه اظهار داشت: از بعدازظهر امروز (۱۷ مرداد) تا سه شنبه (۲۱ مرداد) به جهت نفوذ جریانات گرم و مرطوب جنوبی در شرق و نیمه جنوبی سیستان وبلوچستان، جنوب کرمان، برخی نقاط هرمزگان و شرق فارس افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.
به قول ضیاییان، امروز (۱۷ مرداد) نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و از امروز تا دوشنبه (۲۰ مرداد) دریای عمان و تنگه هرمز مواج و طوفانی پیشبینی می شود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه برای ۵ روز آینده پدیده غالب در شرق کشور بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک خواهد بود، تصریح کرد: از امروز (۱۷ مرداد) تا دوشنبه (۲۰ مرداد) هفته آینده دما در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش هایی از مراکز کشور حدود ۵ تا ۸ درجه افزایش می یابد.
او همینطور تصریح کرد: امروز (۱۷ مرداد) در ساعات بعدازظهر برای برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، شمال اصفهان، جنوب خراسان رضوی، جنوب سمنان و شرق کرمان وزش باد شدید پیشبینی می شود.
ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۸ مرداد) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۱۹ مرداد) صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.1399/05/17
13:25:31
5.0 / 5
1753
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد