سازمان هواشناسی كشور هشدار نارنجی داد

بارش برف و باران در ۶ استان

بارش برف و باران در ۶ استان

آبیاری: به گزارش آبیاری، سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش برف و باران در شش استان، وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج تا ۲.۵ متر در جنوب کشور اخطار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار نارنجی رنگ نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی، بارش باران و برف، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ اخطار داد.

این وضعیت در روز سه شنبه ( ۱۵ آذرماه) در کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، جنوب چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، نیمه شمالی و غربی فارس، جنوب و شرق خوزستان و روز چهارشنبه (۱۶ آذرماه) در بوشهر، نیمه شمالی و غربی فارس، جنوب کهگیلویه و بویراحمد مورد انتظار است.

براثر چنین وضعیتی احتمال مسدود شدن محورهای روستاهای سردسیر، خسارت به زیر ساخت ها بخصوص قطعی برق در روستاهای صعب العبور و سردسیر، اختلال در سفرهای بین شهری، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها، تاخیر و احتمال لغو پرواز و خسارت به صنعت کشاورزی مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمه های ناشی از این مخاطرات، پرهیز از سفرهای برون شهری، خودداری از فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، آمادگی زمستانی در ناوگان حمل و نقل و راهداری ها، عدم تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و اطراف مسیل ها، پاکسازی و لایروبی شبکه کانال ها و آبراهه ها و آمادگی دستگاههای امدادرسان را سفارش می کند.
این سازمان با صدور اخطار نارنجی رنگ دیگری از وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، رگبار و رعدوبرق و افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر از سه شنبه تا پنج شنبه ( ۱۵ تا ۱۷ آذرماه) در خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و خوزستان اطلاع داد.
براثر این مخاطرات احتمال اختلال در ترددها و فعالیتهای دریایی خلیج فارس، خطر غرق شدن شناورها بخصوص شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی، خطر غرق شدن شناگران، خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی وجود دارد.
بر مبنای سفارش سازمان هواشناسی خودداری از ترددهای دریایی بخصوص تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، ممنوعیت شنا، اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
1401/09/13
14:56:34
5.0 / 5
631
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد