تداوم آلودگی هوای تهران طی امروز

تداوم آلودگی هوای تهران طی امروز

آبیاری: به گزارش آبیاری، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (۲۲ آذرماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا بر اساس پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۲۲ آذرماه) با عنایت به عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده ها همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت. با تداوم پایداری جو در طول روز بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد.
تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت سه شنبه افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.
با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۲۳ آذرماه) تا حدودی از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد، باآنکه هم زمان با آغاز تردد خودرو ها افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.
با شکل گیری ناپایداری جوی و رشد ابرناکی و احتمال بارش پراکنده تا اواخر وقت چهارشنبه، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، هرچند برقراری وضعیت ناسالم برای گروه ها حساس در بیشتر مناطق پرتردد ناشی از افزایش ترافیک شامگاهی پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا الان شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۴۲ یعنی شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد همینطور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.

براین اساس دستورالعمل احتیاطی صادره از جانب شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروههای حساس محسوب می شوند و باید فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به صورت متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تاحدی سخت تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و... همچون این کارهاست.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.
1401/09/22
13:25:06
5.0 / 5
611
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد