احتمال كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق تهران

احتمال كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق تهران

برپایه پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران، در اولین ساعات امروز با حاكمیت شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و وزش باد مؤثر، شاهد برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق شهر تهران خواهیم بود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا از آن حکایت می کند که در اولین ساعات امروز (۱۶ مرداد) با حاکمیت شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته و وزش باد مؤثر شاهد برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق شهر تهران خواهیم بود. در خلال روز شرایط لازم جهت تشکیل آلاینده ازن فراهم شده و احتمال می رود شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر باشیم و به تبع آن، کیفیت هوا در بعضی مناطق کاهش خواهد یافت.
همینطور پیشبینی می شود در ساعات پایانی پنج شنبه، افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده ها شده و درنتیجه در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گیرد.
با کاهش تندی باد تا بامداد روز جمعه (۱۷ مرداد ۹۹) تا حدودی بر غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزوده خواهد شد. در خلال روز هم تجمع آلاینده ها ناشی از عدم وزش باد همراه با افزایش غلظت آلاینده ازن سبب خواهد شد کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد کاهش پیدا کند.
انتظار می رود در اواخر وقت جمعه با افزایش تندی باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها تا حدودی فراهم شده و شاهد بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق باشیم.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۷ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۶ است و هوا هم در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/05/17
21:34:53
5.0 / 5
1654
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد