یك مسئول خبر داد:

کاهش ۷۰ درصدی حریق جنگلها و مراتع لرستان

کاهش ۷۰ درصدی حریق جنگلها و مراتع لرستان

آبیاری: به گزارش آبیاری، لرستان مدیرکل منابع طبیعی لرستان اظهار داشت: نسبت به میانگین چند سال قبل ۷۰ درصد کاهش حریق در سطح جنگلها و مراتع استان داشتیم.


شیرزاد نجفی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به کمبود بارش در سال آبی گذشته در سطح استان تقریبا حریق های ما اواخر اردیبهشت ماه یعنی یک ماه زودتر از میانگین سالهای قبل آغاز شد.
وی افزود: در سطح استان ۲۳ فقره شامل جمعاً ۱۰۱ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی استان گرفتار حریق شد، که نسبت به سال قبل ۳۴ درصد کاهش داشتیم.
نجفی اضافه کرد: نسبت به میانگین چند سال قبل ۷۰ درصد کاهش حریق در سطح جنگلها و مراتع استان داشتیم.
مدیرکل منابع طبیعی لرستان اظهار داشت: بیشترین حریق ما در چند سال قبل در سال ۱۳۹۲ بوده که حدوداً ۲۳۴۹ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی حریق داشتند که هم اکنون به ۱۰۱ هکتار رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۴ حدود ۲۲۶۵ هکتار حریق داشتیم ولی در دو سال قبل با تدابیری که به عمل آمد، بحث بکارگیری دیده بانان در مناطق بحرانی و استفاده از دیده بان های محلی، ایجاد آتش بُر در مناطق حساس و بحرانی، به کارگیری ۳۵۰ نفر نیروی دیده بان در مناطق حساس و بحرانی استان، تنها ۱۰۱ هکتار از اراضی ما گرفتار حریق شد که آمار خوبی در جهت کنترل و جلوگیری از حریق بوده و جز استانهای پیشرو در بحث حریق بودیم.
نجفی اضافه کرد: با عنایت به توپوگرافی استان و مساحت دو میلیون و ۸۰۰ هزار هکتاری آن که تقریبا دو میلیون و ۲۰۰ هکتار از آن یعنی ۷۵ درصد از مساحت آن اراضی ملی است، که تحت مدیریت اداره کل منابع طبیعی لرستان است، با تلاش شبانه روزی همکاران اداره کل منابع طبیعی، یگان حفاظت و استقرار نیرو در مناطق حساس و بحرانی عملیاتی شده است.
مدیرکل منابع طبیعی لرستان اظهار داشت: گشت های منظم و شبانه روزی که در مناطق بحرانی داشتیم، خرید ادوات و امکانات حریق مانند دستگاههای دمنده و... و استقرار گشت های موتوری در مناطق حساس سبب شده شاهد این موفقیت در استان باشیم.
منبع:

1401/10/07
20:15:59
5.0 / 5
502
تگها: آب , جنگل , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد