وزیر كشور خبر داد

احتمال تغییر در استانداردهای شاخص آلودگی هوا برای پیشگیری از تعطیلی مدارس

احتمال تغییر در استانداردهای شاخص آلودگی هوا برای پیشگیری از تعطیلی مدارس

به گزارش آبیاری، وزیر کشور از طرح پیشنهادی در دولت از جانب سازمان محیط زیست برای تغییر در استانداردهای شاخص آلودگی هوا اطلاع داد تا لازم نباشد در این شرایط مدارس تعطیل شود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در حاشیه جلسه استانداران در پاسخ به سوالی در رابطه با ی تعطیلی مدارس به سبب آلودگی هوا، عنوان کرد: تعطیلی مدارس به خاطر رفع آلودگی نیست، بلکه بخاطر سلامتی فرزندان مان است. مصوبه ای وجود دارد که در آن مشخص کرده در چه شاخصی از آلودگی، مدارس باید تعطیل باشند. گروه های اضطراری استانها بر طبق همین مصوبه ناچارند تصمیم به تعطیلی بگیرند.
وی اضافه کرد: در هرحال این مسئله سبب شد تا با کمک سازمان محیط زیست پیشنهاد جدیدی را برای دولت تعیین نماییم تا این استانداردها را کمی تغییر دهیم تا لازم نباشد در این شرایط مدارس مان را تعطیل نماییم.
وحیدی که در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه استانداران سراسر کشور سخن می گفت در رابطه با ی این جلسه عنوان کرد: یکی از موضوعات مورد بررسی در این نشست، مولدسازی دارایی ها بود که با حضور وزیر اقتصاد این مسئله مورد بررسی قرار گرفت. چارچوب های مقرراتی مولدسازی دارایی ها در دولت فراهم گشته است. این کار بسیار مهم، ظریف و دقیق است که هم باید با سرعت لازم و هم دقت کافی صورت گیرد. لازم بود چارچوب مسائل با حضور استانداران بحث شود چون اجرای این تصمیم در استانها بر عهده استانداران است. با بحث های انجام شده در موقیعت بهتری برای اجرای تصمیم مولدسازی دارایی ها قرار گرفته ایم.
وی اضافه کرد: مبحث دوم در رابطه با ی مسائل اداری و استخدامی بود که رئیس این سازمان نکات مدنظر خودرا بیان نمود. مبحث راندمان مورد تاکید رئیس جمهور است و در این جلسه این مسئله مورد گفت و گو قرار گرفت. همینطور در رابطه با ی سرمایه انسانی، کمبودها و توانمندسازی هایی که مورد نیاز است، بحث شد.
وزیر کشور ضمن اشاره به بررسی مبحث اشتغال با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیان نمود: در این نشست آمارهای بسیار خوبی که بر اثر ایجاد اشتغال پدید آمده و بر پایه سامانه رصد تا مرز 1 میلیون شغل می رسد، بررسی گردید. کارهای خیلی خوبی در استانها انجام شده است. برای تقویت اشتغال که با اهمیت ترین مسئله روز کشور است هم وزارت رفاه و هم استانداران آماده هستند. در سال 1402 منابع لارم اختصاص داده می شود تا در جذب این تبصره های 16 و 18 قوی تر عمل نماییم. بانک ها هم باید همکاری کنند برخی بانک ها خوب همکاری کرده اند؛ ولی برخی بانک ها باید همکاری بهتری کنند. سال جاری سال خوبی در جهت ایجاد اشتغال داشته ایم و امیدوار هستم سال آینده هم این روند ادامه پیدا کند.


 

1401/11/03
15:14:59
5.0 / 5
584
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد