ورود سامانه بارشی جدید به کشور

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

به گزارش آبیاری، یک کارشناس هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور و نوسان دمایی طی هفته آینده اطلاع داد و اظهار داشت: بارش های ناشی از سامانه بارشی جدید سیل آسا و مخاطره آمیز نیستند ودر صورت نیاز هشدارهای هواشناسی صادر خواهند شد.فریبا گودرزی در گفت و گو با ایسنا با توجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور اظهارکرد: طی امروز(۱۴ بهمن) در بعضی نقاط استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خوزستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات البرز و ارتفاعات استان هایی همچون کرمان و هرمزگان بارش برف و باران پیشبینی می شود. این بارش ها در مناطق جنوبی همراه با رعد و برق خواهد بود.

وی افزود: از اواخر وقت روز شنبه (۱۵ بهمن) با ورود سامانه بارشی جدید، برخی نقاط همچون آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان شاهد بارندگی خواهند بود و طی روز یکشنبه (۱۶ بهمن) علاوه بر این نقاط، در زنجان، کرمانشاه، نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بارندگی رخ خواهد داد.

این کارشناس هواشناسی اضافه کرد: طی روز دوشنبه (۱۷ بهمن) در شمال غرب، جنوب غرب و غرب کشور و سه شنبه (۱۸ بهمن) علاوه براین مناطق استان هایی همچون قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی و غرب اصفهان بارندگی پیشبینی می شود.

وی در پاسخ به این سؤال ایسنا که آیا این سامانه بارشی با کاهش دمای شدید همراه می باشد یا خیر؟ اظهار داشت: با عنایت به این که در فصل زمستان هستیم، هوا سرد خواهد بود اما به دنبال ورود این سامانه بارشی جدید کاهش چشم گیر دما نخواهیم داشت. طی امروز و فردا شمال غرب و غرب کشور سردتر می شود سپس باردیگر افزایش دما رخ خواهد داد ازاین رو هفته بعد شاهد نوسان دمایی در کشور خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی ضمن اشاره به این که وزش باد در تهران، بسیار باعث بهبود کیفیت هوا شده است، اظهار نمود: در بعضی ساعات وزش باد و وزش باد شدید در تهران پیشبینی می شود و هوای سرد هم در تهران ماندگار است.

گودرزی در انتها خاطرنشان کرد: بارش ها در بعضی نقاط شدت بالایی دارند اما این بارش ها به صورت سیل آسا و مخاطره آمیز نیست. به هر حال در صورت احتمال بروز خطر، هشدارهای هواشناسی صادر خواهد شد.
1401/11/14
16:39:16
5.0 / 5
688
تگها: كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد