جوی آرام در غالب مناطق کشور

جوی آرام در غالب مناطق کشور

به گزارش آبیاری، رئیس مرکز پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح وضعیت جوی اعلام نمود: امروز در غالب مناطق کشور جوی آرام مستقر است و فقط در جنوب شرق کشور وزش باد قابل توجه است.


صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: شنبه (۱۵ بهمن ماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام مستقر است، فقط در جنوب شرق کشور وزش باد قابل توجه و خلیج فارس مواج است. از ساعات بعدازظهر با گذر امواج کم دامنه از تراز میانی جو، در مناطق مرزی استانهای آذربایجان غربی و کردستان همینطور در خراسان رضوی و خراسان جنوبی ابرناکی و بارش پراکنده رخ می دهد.
وی افزود: یکشنبه (۱۶ بهمن ماه) این وضعیت ادامه داشته و علاوه بر استانهای ذکر شده در آذربایجان شرقی، کرمانشاه، زنجان و ارتفاعات البرز غربی هم بارش پراکنده، باران و برف رخ می دهد.
ضیائیان با اشاره به اینکه دوشنبه (۱۷ بهمن ماه) به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در مناطقی از جنوب غرب و غرب و نواحی مرزی شمال غرب بارش باران و برف شروع می شود، اظهار نمود: سه شنبه (۱۸ بهمن ماه) گستره فعالیت سامانه کل نوار غربی، دامنه های جنوبی البرز واقع در استانهای قزوین، البرز و تهران، شمال فارس و مناطقی از کرمان را در بر خواهد گرفت.
رئیس مرکز پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خاطرنشان کرد: همینطور به تدریج از بعدازظهر با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر در شرق اردبیل، گیلان و غرب مازندران بارش شروع می شود.
بنابر اظهارات ضیاییان، در نوار جنوبی کشور و مناطق گرمسیر رگبار باران، گاهی رعد و برق و ورش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف رخ می دهد.
وی با اشاره به اینکه در غرب استانهای آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه بارش شدت خواهد داشت، خاطرنشان کرد: چهارشنبه (۱۹ بهمن ماه) با تداوم فعالیت این سامانه در نوار غربی کشور و دامنه های جنوبی البرز وزش باد و کاهش نسبی دما همراه با ابرناکی و بارش باران و برف ادامه می یابد. همینطور با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارندگی همراه با کاهش نسبی دما در شرق اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و در ارتفاعات البرز تشدید می شود.
رئیس مرکز پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: پنج شنبه در شمال غرب بارش پراکنده و در سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش با شدت کمتر ادامه داشته و به تدریج از اواخر وقت این سامانه از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.
ضیاییان خاطرنشان کرد: در نوار شمالی کشور طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه افزایش نسبی دما و روزهای چهارشنبه و پنج شنبه کاهش دما رخ می دهد. همینطور بعدازظهر سه شنبه و چهارشنبه دریای خزر و خلیج فارس مواج هستند.
وی در رابطه با وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده هم اظهار نمود: آسمان تهران یکشنبه (۱۶ بهمن ماه) کمی ابری و غبارآلود، گاهی وزش باد با حداقل دمای منفی یک و حداکثر دمای ۹ درجه سانتی گراد و در روز دوشنبه (۱۷ بهمن ماه) قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعدازظهر افزایش ابر، در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای چهار و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
او در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ بهمن ماه) شهرکرد با دمای ۱۶- و ۱۴- درجه سانتی گراد سردترین و بندرعباس با دمای ۲۴ و ۲۵ درجه سانتی گراد گرم ترین مرکز استان کشور است.
منبع:

1401/11/15
13:40:25
5.0 / 5
615
تگها: مسیر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد