خطر سرمازدگی و ریزش بهمن در ارتفاعات

خطر سرمازدگی و ریزش بهمن در ارتفاعات

آبیاری: به گزارش آبیاری، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و وزش باد شدید و خطر سرمازدگی و ریزش بهمن در ارتفاعات اطلاع داد و اظهار داشت: از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات اجتناب کنید.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با عنایت به فعالیت سامانه بارشی در کشور در رابطه با وضعیت جوی کوهستان و ارتفاعات اظهار نمود: طی روز پنجشنبه ( ۲۰ بهمن ) فعالیت سامانه بارشی و سرد در نیمه شمالی کشور شامل ارتفاعات شمال غرب، زاگرس شمالی و مرکزی، ارتفاعات البرز و شمال شرق به صورت ابرناکی، مه آلودگی، وزش باد شدید و بارش برف و کولاک پیشبینی می شود.

وی افزود: طی روز جمعه (۲۱ بهمن) هم بارش ها با شدت کمتر همچنان در ارتفاعات نیمه شمالی بخصوص ارتفاعات البرز و شمال شرقی کشور همراه با وزش باد ادامه دارد. در سایر مناطق کشور وزش باد مهم ترین پدیده جوی است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا به تدریج از شنبه(۲۲ بهمن) سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود که مجدد بارش ها از نیمه غربی کشور شروع می شود.

وی همینطور در رابطه با ارتفاعات تهران طی روزهای آینده اظهار داشت: روز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی و سرد همراه با ابرناکی و مه آلودگی و بارش برف و وزش باد شدید و کولاک مورد انتظار است و روز جمعه هم بارش تناوبی برف و وزش باد گاهی شدید بخصوص طی ساعات اولیه روز و غروب و شب پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: با عنایت به شرایط نامساعد جوی، ابرناکی و مه آلودگی، کاهش دید افقی و عمودی، بارش برف و کولاک و وزش باد گاهی شدید و احتمال وقوع بهمن در مناطق مستعد و راه های دسترسی به قله ها مورد انتظار است.

ضیاییان در انتها با اشاره به اینکه با عنایت به کاهش محسوس دما و وزش باد شدید، تقویت سوزباد و خطر سرمازدگی وجود دارد، اظهار داشت: طی این مدت سفارش می شود از فعالیتهای کوهنوردی اجتناب شود.
1401/11/20
12:30:33
5.0 / 5
623
تگها: آلودگی , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد