معاون سازمان حفاظت محیط زیست كشور خبر داد:

لرستان پایلوت آموزش فرهنگی حوزه محیط زیست کشور

لرستان پایلوت آموزش فرهنگی حوزه محیط زیست کشور

به گزارش آبیاری، لرستان معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: لرستان به عنوان پایلوت آموزش شهروندی در زمینه حفاظت محیط زیست کشور معرفی گردید.


نوراله مرادی بیست و دوم بهمن در نشستی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و نایب رییس شورای اسلامی شهر خرم آباد به عنوان نماینده شهرداری این شهر با معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، ضمن تقدیر از کوشش های انجام شده در زمینه آموزش و فرهنگ سازی در استان لرستان اظهار داشت: اجرای طرح هایی چون افتتاح نخستین و بیشترین خانه های محیط زیست کشور در لرستان، ایجاد نخستین خانه فناور محیط زیست کشور در استان و اقدامات مؤثر در امتداد ارزش گذاری اقتصادی منابع پایه لرستان و همین طور توسعه موزه های تنوع زیستی استان که بهترین محل برای آموزش شهروندی هستند.
وی لرستان را به یکی از پیشروترین استانها در مباحث آموزش و فرهنگ سازی محیط زیستی در کشور دانست که علاوه بر پرچمداری آموزش عشایری کشور به عنوان پایلوت آموزش شهروندی نیز انتخاب شده است.
مرادی ابراز امیدواری کرد با توان و تعامل مثبتی که در مجموعه محیط زیست استان وجود دارد لرستان می تواند در حوزه آموزش شهروندی در زمینه های محیط زیستی قدمهای مؤثری را بردارد و طرح آموزش شهروندی استان به عنوان الگو به سایر استانها تسری یابد.
در ادامه علی سالاروند، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: استان قبل از این اقداماتی را همچون آموزش جوامع محلی واقع در مناطق تحت مدیریت و توانمندسازی جوامع محلی اطراف تالاب های استان را با عقد تفاهم نامه با دانشگاه های استان آغاز نموده و موفقیت های خوبی دراین زمینه ها داشته است پس توجه استان به طرح آموزش شهروندی در زمینه های محیط زیست به علت نیاز و خواست مردمی که دراین زمینه و برای اجرای درست قوانین پسماند، هوا، آب و... احساس شده، برنامه ریزی شده است.
وی با تشکر از شورای اسلامی و شهرداری خرم آباد بیان کرد: این پیشنهاد نخستین بار در جلسه دکتر مرادی با سمن های محیط زیستی استان در محل شهرداری خرم آباد توسط نایب رییس شورای اسلامی و رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی این شهر به عنوان نماینده شورای اسلامی و شهرداری مطرح شده بود که طرح آن هم بعد از بررسی های اولیه آماده اجرا توسط سازمان محیط زیست کشور با محوریت اداره کل محیط زیست لرستان است.
سالاروند ساختارسازی اجرائی و عملیاتی و همین طور ایجاد پویش های مردمی به خصوص در امور مدیریت پسماند، افزایش سرانه فضای سبز شهری، ایجاد کمربندهای سبز شهری، مباحث آلودگی هوا، گرد و غبار و آگاهی رسانی مباحث حقوق شهروندی در زمینه محیط زیست و... را همچون اهداف این طرح برشمرد.
مدیرکل محیط زیست لرستان اضافه کرد: استان به لحاظ آموزش و فرهنگ سازی قابلیت های خوبی دارد که با مساعدت سازمان حفاظت محیط زیست کشور و همکاری شوراهای اسلامی و شهرداری های استان می تواند قدمهای مؤثری در بحث آموزش های زیست محیطی بردارد و همچون برنامه های قبلی اجرا شده در استان سربلند باشد.
در این نشست مجید دریکوند، نایب رییس شورای اسلامی شهر خرم آباد ضمن تشکر از معاونت آموزش سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان به خاطر ارائه فرصت به استان و شورای اسلامی و شهرداری خرم آباد برای اجرای مسؤلیت اجتماعی خود در قبال محیط زیست و حقوق شهروندی، برنامه های آتی شورای اسلامی شهر خرم آباد و شهرداری این شهر را دراین زمینه تشریح نمود و از دکتر مرادی برای حضور در مراسم افتتاحیه این طرح دعوت کرد.
منبع:

1401/11/22
13:54:49
5.0 / 5
651
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد