ثبت وضعیت قابل قبول برای هوای پایتخت در 17 ایستگاه سنجش کیفیت هوا

ثبت وضعیت قابل قبول برای هوای پایتخت در 17 ایستگاه سنجش کیفیت هوا

به گزارش آبیاری، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، الان میانگین کیفیت هوا با میانگین ۵۹ در ۱۷ ایستگاه شرایط قابل قبول دارد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ و در شرایط قابل قبول بوده است.

براساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تا ساعت ۱۱ امروز (۲۸ بهمن)، کیفیت هوا در ایستگاه های اقدسیه در منطقه ۱، پونک و دانشگاه شریف در منطقه ۲، شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۴، تربیت مدرس در منطقه ۶، ستاد بحران منطقه ۷، گلبرگ در منطقه ۸، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱، شهرداری مرکز منطقه ۱۲، مسعودیه در منطقه ۱۵، شادآباد در منطقه ۱۸، شهرداری منطقه ۱۹، شهرری در منطقه ۲۰، شهرداری منطقه ۲۱ و شهرداری منطقه ۲۲ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

در این میان شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۸۴ آلوده ترین ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران است.

در ایستگاه های میدان فتح در منطقه۹، پیروزی در منطقه ۱۳، اتوبان محلاتی در منطقه ۱۴ و شهرداری منطقه ۱۶ ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون که آلاینده شاخص این روزهاست، بعنوان آلاینده شاخص هوای پایتخت ثبت نشده است.

لازم به ذکر است در ایستگاه های سوهانک و دانشگاه شهیدبهشتی در منطقه ۱، پاسداران در منطقه ۳، دانشگاه علم و صنعت در منطقه ۴، دانشگاه تهران و ژئوفیزیک در منطقه ۶، پارک رازی در منطقه ۱۱، میدان امام خمینی در منطقه ۱۲، پارک شکوفه در منطقه ۱۴، شهرداری منطقه ۱۵، پارک سلامت در منطقه ۱۷، پارک قائم در منطقه ۱۸، فرمانداری شهرری در منطقه ۲۰ و شهرک چشمه در منطقه ۲۲ هم هیچ اطلاعاتی به ثبت نرسیده است.

اطلاعات از ۱۴ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست انتشار یافته است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/11/28
13:08:01
5.0 / 5
628
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد