هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در شمال کشور

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در شمال کشور

آبیاری: سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج در شمال کشور و خطر غرق شدن شناگران هشدار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از افزایش وزش باد و ارتفاع موج در ساحل تا ۱ متر و در فراساحل ۱.۵ متر از قبل از ظهر پنج شنبه (۱۱ اسفند) تا ظهر جمعه ( ۱۲ اسفند) در دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای گیلان و مازندران و گلستان آگاهی داد.

بر اثر این مخاطره جوی، احتمال غرق شدن شناگران، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و لطمه به قفس های صیادی، احتمال خسارت به شناورهای سبک، تفریحی، نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها و احتمال لطمه به تاسیسات دریایی در ساحل و فراساحل وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی اجتناب از عملیات تفریحی خصوصاً غواصی و شنا، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیش گیری از هر گونه خسارت، جمع آوری تورهای صیادی و محدودیت در کارهای دریایی در ساحل و دور از ساحل را سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/12/10
08:08:22
5.0 / 5
517
تگها: سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد